Хебър обърна Добруджа

Време за четене: 2 минути

Хебър се завърна на победния път с успех срещу Добруджа (Добрич) с 3-1 (21-25; 25-20; 25-19; 25-18) гейма!

Нашите момчета надделяха над гостите, а за най-полезен играч бе избран Любомир Агонцев! Следва гостуване на 28 февруари срещу Арда (Кърджали). Смело напред! #hebarvolley 🐯

Дербито между втория и трети в класирането беше от XVII кръг на Суперлигата при мъжете и се игра пред пълните трибуни на спортна зала „Васил Левски“ в Пазарджик. Хебърци обаче трябваше да се потрудят доста преди да запишат 14-тата си победа в първенството.

“Тигрите” не стартираха добре в мача, като след слабости в играта си поеха ролята на догонващ.

Гостите от Добрич се възползваха в пълна степен от колебанията на домакините и ги натиснаха, като спечелиха първия гейм. Добруджанци стояха много добре до средата на втората част, като отново имаха водеща роля.

Голяма свежест в играта на „тигрите“ внесе разпределителят Любомир Агонцев, който замени Георги Братоев.

Волейболистът внесе спокойствие и разигра своите съотборници. Той бе с основен принос за победата на тима си. Пазарджиклии изравниха при 18:18, след което реализираха точкова серия и поведоха с 22:18. Това бе преломен момент и те спечелиха втория гейм, като изравниха резултата 1:1.

В следващите две части Хебър стабилизира играта си, заигра на по-високо ниво и допусна минимален брой грешки. Домакините имаха водеща роля и надигрхаа съперника, като спечели крайната победа над Добруджа само с един загубен гейм.

Реализатор за победата на Хебър бе Брадли Гънтър с 21 токи (2 аса, 2 блокади). Тодор Алексиев добави 12 точки за успеха. За Добруджа 07 най-резултатен беше Жулиен Георгиев с 13 точки. С актив от 41 точки Хебър заема втора позиция във временното класиране на шампионата. Въпреки поражението, Добруджа запазва трето място в таблицата с 12 победи, четири загуби и 36 точки, преди изиграването на останалите мачове от този кръг.