Хебър победи Левски

Време за четене: 4 минути

Хебър победи гостите от Левски (София) с 3-0 (25-20; 25-23; 25-20) гейма!

Това бе поредният сблъсък от Суперлита, в който нашите се представиха отлично, а титлата “Най-полезен играч в мача” заслужи Брадли Гънтър! Благодарим ви за подкрепата! Следва втори домакински мач за тази седмица, който ще бъде в събота (8 февруари) срещу ЦСКА (София), ще ви очакваме отново от 18:30 ч. в зала “Васил Левски” за мощна подкрепа! Смело напред! #hebarvolley 🐯

Хебър поведе от самото начало на срещата, като успя да запази предимството си. „Сините“ се доближаваха до съперника на няколко пъти, но в ключовите моменти „тигрите“ се откъснаха и излязоха напред в резултата.

Във втория гейм играта вървеше равностойно до 6:6, след което момчетата на Андрей Жеков оформиха преднина. Тя се запази до средата на частта, но домакините успяха да стопят дистанцията. Играта тръгна точка за точка и продължи така почти до края. Серия на пазарджиклии реши ситуацията в тяхна полза.

Левскарите взеха аванс и в третата част, обаче не съумяха да запазят темпото. Положението бе идентично с предходния гейм, 14-та точка обаче бе повратният момент. Хебър отново имаше водеща роля, и въпреки опитите на противника да се върне, не се случи нищо повече.

Канадецът Брадли Гънтър бе топреализатор на срещата с 22 точки (4 аса, 1 блокада), по 9 точки записаха Николай Къртев (2 аса, 3 блокади) и Теодор Тодоров (5 блокади). За съперника Трифон Лапков приключи с 19 точки (2 аса, 1 блокада), 12 реализира Самуил Вълчинов (2 блокади).

В следващия кръг пазарджишкият тим  се изправя срещу ЦСКА, а Левски приема Монтана. Двубоите са на 8 февруари (събота).

Въпреки поражението, Левски демонстрира доста по-добра игра спрямо срещите с ЦСКА и Марек Юнион Ивкони.

Андрей Жеков заложи на двама 18-годишни в стартовия състав – Самуил Вълчинов и либерото Дамян Колев, както и на резервния център Милослав Димов (21 г.). В стартовия състав бе и Трифон Лапков, който изкълчи глезен на последната тренировка. Именно пловдивчанинът даде тон на сериозната съпротива срещу носителя на купата на България. 24-годишният диагонал направи страхотен мач и заби 19 точки при фантастична успеваемост от 80% в нападение. Вълчинов също се представи много стабилно и приключи с 12 (70% в атака). Под обичайното си ниво бе топреализаторът на първенството Гордан Люцканов, който в началото на третата част отстъпи мястото си на Алекс Николов. 16-годишният посрещач се включи впечатляващо срещу именития тим и успя да запише пет точки (71% в атака).

Андрей Жеков: Въпреки загубата играхме добре срещу фаворит за титлата в първенството и то негов терен.

Имахме някои моменти в по-ранната част на тези геймове, където можехме да направим по-добри избори и в атака, и в посрещане, и в защита, изобщо на всички елементи, но в тежкия период, който продължава в нашият тим, играта ни днес за мен някакъв лъч надежда, че нещата ще започнат да се получават по-добре. Не смятам, че трябваше да бъдем прекалено агресивни на сервис, както и в поведението си генерално в мача. Поне на начален удар. Защото срещу отбор като Хебър, не мисля, че най-доброто е да изпълняваш рисков начален удар, тъй като те тъй също имат много добри изпълнители на начален удар и правят серии. Малко грешките ни бяха в повече, и ако сме честни, това ни лиши от възможността да играем малко по-дълго в този мач.

Атанас Петров: Мачът те не беше от най-добрите за нас.

Не успяхме да спрем основния нападател на Левски Трифон Лапков , който правеше каквото си иска, поздравления за неговата игра. Не успяхме да се справим на посрещане, за да можем да използваме бързината на играта на Любо Агонцев. Но имахме самочувствие и именно това самочувствие като чели ни спечели мача. Бяхме домакини, нормално е да разчитаме и на себе си и на подкрепата на публиката. В този мач сервисът ни помогна да пореден път. Хубавото е, че може би от финалния турнира на Купата насам изпълняваме един много силен и добър сервис и на този елемент сме доста добре. Разполагам с дълга скамейка, абсолютно са заменими са всички. Удоволствие е да се работи по този начини. Можеш да разнообразиш играта. Всички, които влязоха днес в този мач се представиха много добре.