Пета поредна победа за Хебър

Време за четене: 3 минути

Хебър записа пореден успех, след като надигра Монтана Волей с 3-1 (22-25; 25-17; 25-17; 25-23) гейма в зала “Васил Левски”!

Нашите показаха упоритост и умения срещу гостите, а за най-полезен играч в днешната среща бе избран Брадли Гантър. Благодарим ви за подкрепата! Следва гостуване на 15 ноември срещу Добруджа (Добрич). Смело напред! #hebarvolley 💪

По този начин „тигрите“ от Пазарджик се изкачиха на второ място във временното класиране с 14 точки след 5 победи от 5 мача, с колкото е и шампионът Нефтохимик начело, но с 15 точки.

Загубилият изненадващо от Левски в София досегашен водач Добруджа остана трети.

Монтана започна по-добре в първия гейм и натрупа преднина от 14:8. Домакините от Хебър се опитаха да обърнат, но гостите бяха тези, които поведоха след 25:22. Втората част стартира отново с предимство за Монтана, но постепенно играчите на Атанас Петров взеха инициативата, направиха голяма разлика и изравниха геймовете след убедителното 25:17. В третия гейм „тигрите“ продължиха да контролират играта и поведоха след ново 25:17. В края на четвъртата част имаше лека интрига, след като домакините водеха с 22:20. Монтана изравни, но в крайна сметка Хебър спечели гейма след минималното 25:23, а с това и мача с 3:1.

Канадският диагонал Брадли Гънтър бе над всички за Хебър със страхотните 24 точки (3 блока, 1 ас и 65% ефективност в атака) за победата. Македонският национал Александър Ляфтов пък добави още 14 точки (1 блок, 2 аса, 73% ефективност в атака и 62% позитивно посрещане) за успеха.

За тима на Монтана Радослав Попов (1 блок, 58% ефективност в атака и 52% позитивно посрещане) и полският диагонал Миколай Сърнецки (2 блока и 47% ефективност в атака) завършиха с по 16 точки, но и това не бе достатъчно за победа.

Хебър: Венцислав Рагин 8, Георги Братоев 3, Тодор Алексиев 2, Александър Ляфтов 14, Брадли Гънтър 24, Николай Къртев 5 – Петър Каракашев (либеро), (Стойко Ненчев, Александър Симеонов 6, Денис Чавдаров)

Атанас Петров: Бяхме страхотни в атака.

Старши треньорът на Хебър Атанас Петров сподели задоволството си от петата поредна победа на своя тим.

Това е втори домакински мач, в който започваме по този начин. Монтана рискува и взе първия гейм, но след това се събрахме, успокоихме се и успяхме да спечелим. Страхотни бяхме в атака, в началото на геймовете бяха трудни точки, компенсирахме с по-малко грешки и спечелихме. От началото на сезона е така, отборите, които излизат срещу нас, няма какво да губят, с ЦСКА беше така, с Марек беше така, важно е да запазиш спокойствие. Добруджа е един от топ отборите в първенството и трябва да бъдем много концентрирани.