Завърши Световната купа по бадминтон в Пазарджик -– България спечели бронз
В зала “Васил Левски” в Пазарджик се проведе Световна купа по бадминтон за младежи и девойки под 19 години.
Престижното състезание, което се провежда в областния град за 19-и път под домакинството на Бадминтон-скуош клуб Пазарджик, бе под патронажа на кмета на Пазарджик Петър Куленски и с финансовата и логистична подкрепа на Община Пазарджик. Участие взеха над 160 бадминтонисти от 21 държави и четири континента (Европа, Азия, Америка и Африка).
Победители в отделните дисциплини са:
Единично младежи: 1. Минг Ли – Китайско Тайпе, 2. Июнг Чуанг – Китайско Тайпе, 3. Пранав Манджунат и Аруш Паваскар – Индия.
Единично девойки: 1. Тиен Аи – Китайско Тайпе, 2. Елифнур Демир – Турция, 3. Найша Бхатоие – Индия и Алейна Коркут – Турция.
Двойки младежи: 1. Гокай Гол/Мерт Севен – Турция, 2. Фатих Ердоган/Мохамед Тюрксой – Турция, 3. Даниел Барк/Дейвид Козинка – Словакия и Фуркан Бултан/Салих Калимли – Турция.
Девойки двойки: 1. Ли Чанг/Линг Уанг – Китайско Тайпе, 2. Елифнур Демир/Зейнеп Окакоглу – Турция, 3. Тиен Аи/И Ханг Уанг – Китайско Тайпе и Ирмак Йемисен/Ягмур Йемисен – Турция.
Смесени двойки: 1. Гокай Гол/Ниса Симен – Турция, 2. Минг Ли/И Хан Уанг – Китайско Тайпе, 3. Георги Рупцов/Елена Попиванова – България и Мерт Севен/Айсу Арслан – Турция.
Изключително силна Световна купа и много високо ниво на игра, коментира след състезанието председателят на Бадминтон-скуош клуб Пазарджик Неделчо Кесов.

