1. Начало
  2. »
  3. Други спортове
  4. »
  5. Други
  6. »
  7. Художествена гимнастика
  8. »
  9. Журналисти и спортни деятели избраха топ 10 на пазарджишките спортисти за 2023 г.

Журналисти и спортни деятели избраха топ 10 на пазарджишките спортисти за 2023 г.

Време за четене: 6 минути

В традиционна анкета журналисти от местните медии избраха най-изявените състезатели за вече изминалата година.

Представители на спортните отдели от “Знаме”, “Марица”, “PZdnes”, “Pa1-media” и един от редакторите на нашия изцяло спортен сайт “Pzsport.info” Ангел Нейков направиха своя избор днес. Футболната легенда Атанас Пашев и волейболният световен медалист за младежи Стоян Самунев също класираха десет от номинираните осемнадесет състезатели. Най-добрите ще бъдат отличени с награди на официална церемония. Тя ще се състои на 19. януари от 19 часа в ДКТ “Константин Величков”, а ето и спортисти на чии клубове попаднаха в номинациите на Община Пазарджик с най-престижни постижения:

КЛУБ СПОРТИСТ

ПОСТИЖЕНИЯ

1. СК “Кодокан“ джудо Емил Вълчев – 17г.

 

Европейско п-во: Португалия

– второ място , кат. 81 кг.

Европейска купа: Хърватия

– трето място, кат. 81 кг.

Европейски олимпийски младежки фестивал: Словения

– пето място

Световно п-во: Хърватия

– девето място

Държавно п-во :

– първо място – до 17 г.

– първо място – до 21 г.

– първо място – до 23 г.

2.

 

 

СК  “Импулс” – спортни танци

 

 

 

Виктория Александрова и

Калоян Спасов – младежи до 19г.

 

 

 

Държавен шампионат 1 – ранг:

– първо място – Младежки стандартни танци

– първо място – Младежки многобой

– първо място – до 21 г. многобой

Световни спортни игри: Италия

– седмо място – Младежи стандартни танци

– осмо място –  Младежи латиноамерикански танци

3.

 

 

СК “Олимпиец” – модерен петобой

 

 

 

 

Кристина Денина – 17г.

 

 

 

 

 

Държавно п-во :

– първо място –  до 19г.

– второ място – до 21г.

– второ място – жени

4.

 

 

 

 

СК “ Пентатлон” – фехтовка

 

 

 

 

 

 

 

 

Михаела Стефанова – 17г.

 

 

 

 

 

 

 

Световно п – во: Пловдив

– осмо място /индивидуално/ кадетки

– 23 място /индивидуално/ девойки

Европейско п- во: Естония

– 26 място /индивидуално / кадетки

– 11 място /отборно/ кадетки

Участничка на Европейските игри по фехтовка за жени

Държавни п- ва:

– първо място – индивидуално девойки

– първо място – индивидуално жени

– първо място – /отборно/ жени

5.

 

 

 

 

6.

 

 

 

 

7.

СК “Торнадо” – каратешинкиокушин Станислав Комсалов – мъже

 

 

 

Савина Дудова – жени

 

 

 

 

Георги Ангелов – кадет до 16 г.

Балканско първенство: Румъния

– първо място за мъже

 

 

Европейско първенство: Унгария

– трето място

Държавно п-во :

– второ място – жени

 

 

Европейско първенство: Унгария

– трето място

Балканско първенство: Румъния

– трето място

 

8.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СК “Шампион 2” – модерен петобой Томас Григоров – 15 г.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Емил Грозданов – 18г.

 

 

 

 

 

 

 

Европейско п-во:  Германия

– четвърто място /триатъл/

– четвърто място /бягане и стрелба/

– второ място момчета /щафета – биатъл/

– шесто място младежи /щафета/

Държавно п-во: до 17 г.

– първо място /зимни финали/

– първо място /летни финали/

Държавно първенство: до 19 г.

– второ място /зимни финали/

– трето място /летни финали /

– осмо място за мъже /летни финали/

 

Европейско п-во: Литва

– единадесето място

– трето място /щафета микс/

Държавно п-во: до 19 г.

– първо място /зимни финали/

– първо място /летни финали/

– първо място /зимни финали/ до 21 г.

– трето място /летни финали / до 21 г.

– трето място за мъже /зимен финали/

– първо място / отборно/ до 19 г.

– първо място /отборно/ до 21 г.

10. СК „Тайгър Дожо“ – карате киокушин Василена Петкова – 17г. Балканско п- во: Турция

– първо място – кат. 60к г.

Държавно п- во:

– второ място  – кат 60 кг.

11.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12.

СК “Палашев” – триатлон и колоездене

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Борислав Палашев – мъже

 

 

 

 

 

 

 

 

Гергана Стоянова – 19г.

Държавно п-во:  колоездене

– първо място – писта 4000 м. отборно преследване/

– второ място –  шосе /часовник/

– трето място – шосе /общ старт/

Държавно п- во: триатлон

– първо място – щафета супер спринтова дистанция

– второ място – спринтова дистанция

– второ място – щафета

– трето място – /олимпийска дистанция/

Успешно завършил обиколката на Българи и обиколката на Истанбул

 

Балканско п- во: колоездене, Гърция

трето място – часовник

Балканско п-во: триатлон, Черна гора

– седмо място

Държавно п-во:  колоездене

– първо място – шосе /часовник/

– първо място – общ старт

Държавно п-во: триатлон

– първо място – /олимпийска дистанция/

– първо място – щафета супер спринтова дистанция

– второ място – щафета спринтова дистанция

– второ място – спринтова дисциплина

 

13. Модел яхт – клуб – корабомоделизъм Димитър Марков – мъже Световно  п-во:  Словакия

– първо място – клас Eco Expert

– първо място – клас FSR E

Държавно п – во:  

– първо място

– първо място

– първо място

– първо място

– второ място

– второ място

– второ място

14.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15.

СК „ Тонус – спорт“ – шотокан Карате до Сиана Неделчева – 13-14г.- девойки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ивелина Донова – 13- 14г.

девойки

Световно първенство: Гърция

– трето място – Джиу ипон кумите

– трето място – Ката отборно

– шесто място – Ката

Европейско първенство: Италия

– трето място – Джиу ипон кумите

– осмо място – Ката

Държавни п-ва:

– първо място –  Асай Шотокан рю ката

– второ място – Джиу ипон кумите

– трето място – Ката

 

 

Световно първенство: Гърция

– трето място – Ката отборно

– шесто място – Джиу ипон кумите

Държавни п-ва:

– първо място – Джиу ипон кумите

– второ място – Асай Шотокан рю ката

– трето място – Санбон шобу кумите

 

16. СК „ Диляна“ – художествена г – ка Цветейоана Пейчева – девойки мл. възраст Световно п- во: Румъния

– първо място – отборно

– първо място – многобой

– второ място – финали 5 топки

– второ място – финали 5 въжета

Европейско п- во: Азербайджан

– второ място – многобой

– първо място – финали 5 топки

– първо място – финали 5 въжета

Член на Националния отбор – ансамбъл девойки

 

17.

 

 

 

 

 

 

 

 

18.

СКК „Печенеги“ – колоездене

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Васил Попов – мъже

 

 

 

 

 

 

 

 

Людмила Кирова – девойки

Балканско първенство: Пловдив

– второ място – писта Отборен спринт

– трето място – писта Кейрин

– трето място – писта Отборно преследване

Държавни п-ва:

– второ място – писта бързина

– трето място – писта Кейрин

– трето място – писта 1 000 м. от място

 

 

 

Балканско първенство: Пловдив

– второ място – писта Медисън

– пето място – шосе общ старт

Държавни п ва:

– първо място – шосе общ старт

– първо място – писта 2 000 м. индивидуално преследване

– първо място – писта 500 метра от място

– първо място – писта Скрач

– първо място – писта Омниум

– първо място – шосе Ранглиста

-първо място – писта Ранглиста

Ангел Нейков

Редактор в pzsport.info от 28-ми февруари 2018 г.

Абониране
Уведомление за
0 Коментара
Inline Feedbacks
Всички коментари
0
Споделете мнението си, като напишете коментарx