Хебър победи Славия с 3:0

Време за четене: 2 минути

Хебър записа четвърта поредна победа в efbet Супер Волей, след като воденият от Камило Плачи тим надигра категорично Славия с 3:0 (25:13, 25:16, 25:11), в отложен мач от първи кръг на първенството, игран в пазарджишката спортна зала “Васил Левски”.

По този начин “тигрите” се изкачиха на трета позиция в класирането, с актив от 12 точки (4 победи, 1 загуба). Волейболистите на Камило Плачи доминираха изцяло в мача, като имаха пълен превес във всички елементи и буквално отнесоха съперника.

Първата част тръгна ударно за домакините от Пазарджик, като поддържаха темпото повече от стабилно, оставяйки противника на едва 13 точки. “Тигрите” бяха безапелационни в атака и не допуснаха особена съпротива. Във втория гейм момчетата на Камило Плачи бяха също толкова категорични и увеличиха аванса си. В третата част пазарджиклии бяха пълен хегемон и буквално отнесоха противника, като напълно парираха съпротивата му. Страхотният начален удар на шампионите допълнително допринесе за успеха.

Най-резултатен бе Симон Хирш с 9 точки (1 ас), по 7 точки реализираха Иван Латунов, Якопо Масари и Пламен Шекерджиев. MVP стана Добромир Димитров, който отбеляза 5 точки (2 аса, 1 блокада). За съперника Апостол Боянов завърши с 9 точки (1 блокада).

В следващия си шампионатен двубой Хебър ще гостува на Добруджа, на 19 ноември събота от 18 часа. Преди това за “тигрите” предстои домакинство на полския Aluron CMC Warta Zawiercie, в мач от втория кръг на Шампионска лига. Двубоят е в Пазарджик на 16 ноември (сряда) от 19:00 часа.

Хебър: Иван Латунов, Якопо Масари, Добромир Димитров, Симон Хирш, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Теодор Салпаров – либеро (Илия Петков, Пламен Шекерджиев, Трифон Лапков);

Славия: Васил Николов, Вилиан Хаджиев, Апостол Боянов, Виктор Бодуров, Виктор Недялков, Цветослав Николовски, Алекси Мицев – либеро (Стивън Димитров, Димитър Божилов, Деян Тодоров).