Оборище победи дубъла на ЦСКА

Време за четене: < 1 минута

Отборът на Оборище се наложи над втория отбор на ЦСКА-София с минималното 1:0 в мач от третия кръг на Югозападната Трета лига.

През първата част домакините бяха далеч по-добрият отбор, а през второто полувреме тимът на ЦСКА пое инициативата, но не успя да създаде опасности пред вратата на Стилиян Георгиев. Още във втората минута Петко Петков стреля опасно, но вратарят изби в корнер. В петата минута Стенислав Геориев засече едно центриране в наказателното поле, но ударът му мина над гредата. В 27-ата минута след центриране на капитана Кременлиев, Стенислав Георгиев насочи топката към Иван Георгиев който с глава вкара хубав гол в скобата, прехвърляйки вратаря. В 32-минута Николай Димитров се опита да прехвърли вратаря на гостите от 35 метра, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

През второто полувреме положения създадоха Иван Георгиев и Петко Петков. Първото положение на гостите се случи в 87-мата минута след центриране отдясно.

Наставникът на Оборище Панагюрище Кириякос Георгиу коментира победата така:

Благодаря на момчетата за себераздаването и старанието. Заслужиха победата. Много е важно как ще играеш няколко дена след тежка загуба. Видях реакцията в отбора, видях и много хубави футболни действия срещу наистина кадърни и с голяма перспектива футболисти.

В предишните два мача Оборище записа победа с 2:0 над коравия тим на Пирин (Разлог) и загуби с 3:0 от дублиращия отбор на Левски (София). В следващия кръг на 27 август Оборище гостува на Септември Симитли.