Хебър загуби от ЦСКА 1948

Време за четене: 4 минути

Хебър загуби с 0:1 от ЦСКА 1948 символичното си домакинство от четвъртия кръг на efbet Лига.

Двубоят се игра на стадион „Васил Левски“ пред около 200 зрители, а единствения гол отбеляза Георги Русев още в десеттаа минута. Загубата бе трета поред за хебърци, които остават с три точки в долната част на класирането. На свой ред столичани записаха втори успех от началото на сезона, който можеше да бъде много по-категоричен, ако не бяха отличните изяви на вратаря на Хебър Петър Дебърлиев.

„Червените“ поведоха още с първата си опасност в мача. Марио Топузов центрира отляво, а топката достигна до Георги Русев, който бе оставен непокрит в непосредствена близост до вратата и не сбърка за 0:1. Малко след това хебърци предизвикаха меко казано дискусионна ситуация пред вратата на Даниел Наумов, при която топката се озова в мрежата на столичани. Клаудио Бонани стреля технично извън наказателното поле и бе точен, но секунди преди това бе отсъдено нарушение срещу Октай Хамдиев. Тук международникът Волен Чинков вместо да даде авантаж и гол за Хебър, побърза да надуе свирката за фаул срещу Хамдиев. При последвалото изпълнение Пламен Крумов опита да изненада Даниел Наумов с шут във вратарския му ъгъл, но стражът на ЦСКА 1948 внимаваше и изби, а при добавката Бонани не успя да намери очертанията на вратата. В средата на първото полувреме Алекс Колев стреля от далечна дистанция, но ударът му попадна право в ръцете на Петър Дебърлиев.

В 36-ата минута тимът, воден от Любослав Пенев, като по чудо не отбеляза втори гол.

„Червените“ отново развиха нападението си през левия фланг, а Топузов центрира към Колев, който засече топката с глава в десния страничен стълб. Кълбото се върна в тялото на вратаря на Хебър, след което се „разходи“ пред голлинията, а Хлеб Бухал предотврати следваща опасност със силно изчистване напред. Малко по-късно гредата се оказа отново верен помощник на „зелените“, след като Топузов отправи мощен изстрел, а Дебърлиев със сетни усилия изби топката в горната греда. Секунди преди края на първата част вратарят на „зелените“ за пореден път се отличи с добра намеса, отразявайки опасен удар на Карлос Охене. В добавеното време на първата част опити на Колев и Бастунов не бяха увенчани с успех.

Софиянци започнаха по-активно и след почивката и в 50-ата минута Алекс Колев се разписа в противниковата врата.

Ситуацията обаче бе преразгледана със системата ВАР и се оказа, че нападателят на ЦСКА 1948 е бил зад гърба на защитата на Хебър. Постепенно „червените“ се настаниха трайно в половината на тима от Пазарджик и непрестанно атакуваха вратата на Петър Дебърлиев. Липсваше точност обаче в завършващия удар на столичани, а на няколко пъти защитата и стражът на Хебър се справиха в тежките ситуации. До края на срещата играчите на Любослав Пенев опитаха да накъсат максимално играта с лежане по терена и печелене на тактически нарушения. Дебютиралите за Хебър Патрик Нияни и Есеола Хабиб пък не успяха да направят нищо съществено в малкото време, през което бяха на терена.

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (капитан), 5. Мартин Михайлов, 29. Корнел Осира, 10. Пламен Крумов (86 – 9. Есеола Хабиб), 38. Хлеб Бухал, 25. Мауро Секейра (61 – 98. Георги Търтов), 55. Олекси Лобов, 23. Клаудио Бонани (61 – 12. Емануил Манев), 30. Боян Кнежевич, 77. Октай Хамдиев (75 – 19. Патрик Нияни), 99. Тодор Чаворски;

Резерви: 88. Диян Димов, 98. Георги Търтов, 15. Милан Кременович, 11. Цветелин Тонев, 12. Емануил Манев, 19. Патрик Нияни, 9. Хабиб Есеола;

Треньор: Фулвио Пеа;

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 24. Лазар Марин (61 – 14 Хелитон), 4. Ангел Лясков (61 – 2. Джонатан), 18. Ивайло Чочев, 6. Карлос Охене (79 – 15. Александър Александров), 20. Ангел Бастунов (45 – 58. Октавио), 10. Георги Русев, 7. Марио Топузов (61 – 11. Денислав Александров), 9. Александър Колев;

Резерви: 33. Генадий Ганев, 15. Александър Александров, 11. Денислав Александров, 2. Джонатан, 14. Хелитон Джордж, 58. Октавио, 46. Стоян Стоичков;

Треньор: Любослав Пенев;

Главен съдия: Волен Чинков;

Жълти картони: Мартин Михайлов (Хебър); Ангел Лясков, Карлос Охене (ЦСКА 1948);

Стадион: „Васил Левски“, 200 зрители.

Фулвио Пеа призна: Вратарят ни отърва от разгром.

Наставникът на Хебър Фулвио Пеа призна, че отличната игра на вратаря Петър Дебърлиев е спасила водения от него тим от разгром.

Определено вратарят ни спаси днес. Съперникът със сигурност е с по-големи качества от нас към този момент. Те са изградени, за да опитат да спечелят шампионата. Има голяма разлика между нас и тях. Как обаче нашият тим ще излезе от черната серия? Отговорът е работа, работа, работа. Нашата цел е малко по-различна от съперници като днешния, но с работа ще успеем. Отборът ни е вече консолидиран, подсигурен, но трябва да видим физическото състояние на състезателите и най-вече да намерим баланса между тези, които са на подготовката от началото и тези, които дойдоха впоследствие. Защото от доста време новите нападатели не са играли. Трябва да има дадем лека по-лека време, за да влязат в нужния ритъм. И ние не знаем кога ще са готови. Знаем само, че трябва да продължим да работим упорито всеки ден.

Петър Дебърлиев стана играч на мача.

Каращият шести сезон в Хебър вратар Петър Дебърлиев бе разочарован от загубата на своя отбор с 0:1 от ЦСКА 1948. Пловдивският страж изведе своите с капитанската лента за първи път от началото на сезона, като имаше доста работа в мача, но успя да запази вратата си суха с изключение на един единствен път, който се оказа фатален за загубата. Напълно заслужено той бе избран за играч на мача.

Ние се нуждаем от точки, в последните три мача по една или друга причина не успяхме да вземем. Днес също бе труден мач за нас, но ние сме нов отбор и ни е нужно още малко време, за да се приспособим към играта в Първа лига. Опитахме се да останем в мача до последно, надявам се следващия мач да се представим по-добре. Конкуренцията вдига нивото, ние се радваме на нея, за да може да израстваме като футболисти. В момента изграждаме колектива, защото дойдоха много нови хора.

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.