Хебър с обрат срещу Лудогорец

Време за четене: 4 минути

Момчетата на Николай Митов изиграха великолепен двубой от XXXVI кръг на Втора лига срещу дубъла на шампионите и взеха ценни три точки след обрат с 2:1 пред уникалната си публика на стадион “Георги Бенковски”.

Гостите от Разград поведоха чрез Хюсеин Кельовлуев в 15-ата минута, но Тодор Чаворски донесе обрата с две безгрешни изпълнения на дузпи в 18-ата и 68-ата минута. Лудогорец II също получи дузпа при резултат 2:1, която обаче беше пропусната от Тиаго Родригес. Близо 30 минути разградчани играха с човек по-малко заради изгонването на Методий Стефанов при втората дузпа за Хебър. Това беше и първа домакинска победа за хебърци срещу този противник след връщането на пазарджиклии във Втора лига през 2019 г.

Подкрепяни мощно от феновете си, хебърци започнаха срещата вдъхновено и още след първия съдийски сигнал започнаха да атакуват.

В 10-а минута Тодор Чаворски стреля от двайсетина метра, но стражът на гостите успя да улови пласираната в дясно от него топка. Разградчани поведоха с 1:0 малко  нелогично на играта до този момент. При една контраатака в 15-та минута Тиаго изведе хитро Хюсеин Кельовлуев зад отбраната на домакините и последния технично търкулна топката в далечния ъгъл на Петър Дебърлиев. Попадението подейства като студен душ за домакините, които веднага натиснаха. Само три минути по-късно Китан Василев бе подкосен в пеналта на “гората” и реферът Драганов посочи бялата точка. От 11-ия метър Тодор Чаворски бе повече от убедителен и закова топката в долния ляв ъгъл на Дамян Христов – 1:1. До края на първата част домакините бяха по-активният тим на терена, но нямаха шанс при няколкото добри центрирания пред вратата на Лудогорец II.

Второто полувреме започна отново с по-активни действия на “зелените” от Пазарджик и защитата на Лудогорец II бе поставена на няколко пъти под напрежение.

В 67-а минута след продължително меле в наказателното поле на гостите и избита от голлинията топка Методий Стефанов направи дузпа, която реферът мигновено отсъди, показвайки и червен картон на защитника. С отговорната задача се нагърби отново Тото Чаворски, който и този път изпълни 11-метровия удар с прецизна точност за 2:1, хвърляйки феновете по трибуните в делириум. Малко след това хебърци проспаха по наивен начин един тъч, след който бе дадена дискусионна дузпа в полза на гостите. Зад бялата точка застана бразилската звезда Тиаго, но Петър Дебърлиев спаси брилянтно неговия шут. До края на мача защитата и вратарят на Хебър бяха на висота, а в предни позиции Тото Чаворски, Евгени Игнатов и Октай Хамдиев пропуснаха отлични възможности да направят успеха на пазарджиклии още по-убедителен.

Николай Митов: Уникална обстановка, поклон пред феновете ни.

Старши треньорът на Хебър Николай Митов, чието име на няколко пъти феновете скандираха мощно по време на мача,  сподели, че именно публиката на отбора е направила уникална атмосферата на стадиона.

Хората по трибуните бяха наистина страхотни и играчите им се отблагодариха. И с играта, и с победата. За мен ние контролирахме през цялото време мача и резултатът можеше да бъде още по-изразителен. И първото полувреме имахме своите ситуации, и след почивката при 2:1 особено изпуснахме уникални положения. Все пак ние играхме срещу отбор, събрал най-добрите млади футболисти на България, плюс бивш национал в лицето на Георги Терзиев и бразилецът Тиаго, когото Лудогорец купи през зимата за милион и половина лева. Мисля, че се справихме прекрасно. Още от началото и до края на мача при нас нямаше напрежение от желанието да бием на всяка цена. Видях едни спокойни и уверени в силите си футболисти, които се раздадоха, за което им благодаря.

Треньорът на Лудогорец II: Хебър вкара един гол повече.

Наставникът на Лудогорец II Тодор Живондов прие с достойнство първата загуба на водения от него тим в Пазарджик.

Честитя победата на Хебър. В този мач шансът бе на тяхна страна. Лудогорец е научен и да губи. Мачът можеше да завърши по всякакъв начин, защото в големи периоди бе равностоен. Странно или не, ние заиграхме по-добре, след като останахме с човек по-малко на терена. Равенството би било справедливо, но футболът е игра на голове, а ние вкарахме един по-малко. Хебър си реализираха двете дузпи, ние изпуснахме нашата. Имам много забележки по отношение на играта ни. През първото полувреме бяхме доста плахи и неуверени. Лудогорец II e мястото, на което трябва да се показва комплекс от качества, а точно днес доста неща при нас не бяха така, както аз искам да бъдат. Безкрайно много съжалявам, че Георги Терзиев е с контузия и се надявам да е по-лека. Относно Тиаго той винаги играе с желание и е въпрос на време да покаже потенциала си.