Хебър пак е шампион, „тигрите“ с 30 поредни победи и златен требъл

Време за четене: 3 минути

Хебър е новият стар шампион в мъжката Супер волей лига. Снощи „тигрите“ победиха с 3:1 (17:25, 27:25, 23:25 и 15:25 ) Нефтохимик (Бургас) за трети пореден път във финалния плейоф, което бе достатъчно да вдигнат титлата на България за втора поредна година.

Момчетата на Камило Плачи записаха 30-а поредна победа (22 в редовния сезон и 8 в плейофите) в бургаската спортна зала „Младост“ и така сложиха щастлив епилог на настоящия шампионат. Te записват и исторически златен требъл – Суперкупа, Купа на България и титла.

Шампионите доминираха в първата част и отбелязаха подобаващ старт. Впоследствие домакините се постараха да сътворят интрига, която съпътстваше целия втори гейм, но в крайна сметка успяха да спечелят след два добри сервиса на Любослав Телкийски и последвалите след него атака и блокада. Драма не липсваше и в третия гейм, където опитът, волята и характерът на хебърци бе ключов – особено за обрата от 19:22 до 24:19.

Решителната четвърта част бе под доминацията на „тигрите“, които триумфираха с желания трофей.

Двата отбора стартираха равностойно, след което „тигрите“ поведоха. Бургазлии обаче наваксаха и последва обрат. След 6:9 пазарджиклии набраха инерция, изравнявайки резултата, а след това и оформяйки преднина, която нарастна на четири точки. Момчетата на Камило Плачи доминираха изцяло и постепенно разликата нарастна, като затвориха спокойно частта.

Във втория гейм домакините доминираха и взеха превес (5:2). Хебър остана само на точка (4:5), но противникът не допусна да бъде преодолян и отново се откъснаха. Ситуацията се повтори още няколко пъти, положението се запази до 12:10. Идентично на първата част, „тигрите“ отново стигнаха до обрат. Вицешампионите обаче останаха близо до тях, а след 20-та точка съумяха да поведат. Родният първенец отново демонстрира воля и дух, но при 25:25 Любослав Телкийски влезе за сервис – след неговите изпълнения съотборниците му успяха да реализират две поредни точки след добра защита и успешна атака на Юлиус Фиркал, а последната точка дойде от блокада.

Гостите от Пазарджик тръгнаха силно (3:0) в третата част, като удържаха темпото до 7:4, след което бяха настигнати от Нефтохимик. До 11-та точка играта бе на амплитуди, но момчетата на Камило Плачи успяха да излязат от ситуацията. След средата на гейма борбата и надлъгването продължиха, опитът, волята и характерът на шампионите обаче отново бе ключов. Хебърци обърнаха от 19:22 до 24:22, реализирайки серия от пет точки. Съперникът отново се опита да направи интрига, но атаката на шампионския тим бе елементът, който сложи край на спора – от ръцете на Брадли Гънтър.

Решителният четвърти гейм започна под диктовката на Хебър, но воденият от Николай Желязков тим продължи да тормози шампионите. Те устояха на напора и взеха отново нещата в свои ръце, като бяха пълен хегемон. Така „тигрите“ триумфираха за втори път в елита и постигнаха мечтания златен требъл.

Солидна агитка в жълто подкрепяше Хебър в залата на противника, което даде допълнителен стимул на родния първенец.

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.