Хебър победи Дея и във втория полуфинал

Време за четене: 3 минути

Хебър е само на победа от класиране за финалния плейоф в Супер Волей. Снощи момчетата на Камило Плачи победиха категорично у дома Дея спорт (Бургас) с 3:0 (25:19, 25:17, 25:21) във втората среща от полуфинала помежду им, играна пред близо 1 300 зрители в спортна зала “Васил Левски” в Пазарджик.

По този начин Хебър вече води с 2:0 победи в плейофната серия. Играе се до 3 победи от 5 мача. Третият двубой между двата тима е в понеделник (18 април) от 18:30 часа в зала “Младост” в Бургас, а ако се стигне до четвърта среща, тя ще бъде във вторник (19 април) от 20:00 часа на същото място.

Началото на първия гейм беше равностойно до 5:5, след което гостите от Дея спорт поведоха със 7:5 след грешки в атака на Якопо Масари и Теодор Тодоров от Хебър. Шампионите реагираха веднага, като изравниха при 8:8 и дори дръпнаха с 9:8 след атака на Масари последвана от две успешни контри на Тодор Алексиев. Разликата нарасна до 12:9 за “тигрите” след грешка на Георги Петров и успешна блокада на Алексиев, което пък накара треньорът на бургазлии Венцислав Симеонов да поиска таймаут. Въпреки това, преднината на Хебър стана 14:10 след отлична изява при мрежата на разпределителя Гьорги Гьоргиев. Дея спорт намали до 16:15 след атаки на Петров и Тодор Вълчев и грешка при мрежата на Теодор Тодоров от домакините. Пазарджиклии си върнаха предимството при 19:15 след отлични изяви на Гьоргиев и Масари и грешка в атака на Денис Чавдаров от гостите. Независимо от второто прекъсване за Венци Симеонов и Дея спорт, преднината на Хебър стана 21:15 след нова атака на Масари и блокада на Тодоров. В крайна сметка момчетата на Камило Плачи спокойно спечелиха гейма с 25:19 след грешка от сервис на Тодор Вълчев.

Втората част тръгна по-добре за Хебър, които дръпнаха с 3:1 след атака през центъра на Виктор Йосифов и грешка на Стипе Перич от гостите. Двата тима продължиха равностойно до 9:7, след което разликата набъбна до 13:7 след отлични изяви в атака на Якопо Масари и Тодор Алексиев и грешка на Тодор Вълчев от Дея спорт. Това накара треньорът на бургазлии Венцислав Симеонов да поиска отново таймаут. Преднината на шампионите продължи да расте до 19:10 след нова грешка на Вълчев и два последователни блока на Теодор Тодоров. Междувременно в игра за Дея спорт се появиха Леон Тончев и Борислав Николов, а в полето на Хебър – Дейвид Кръстев. Хебър без проблеми затвори гейма в своя полза с убедителното 25:17 след сервис в аут на Денис Чавдаров и поведе с 2:0.

Третият гейм стартира напълно равностойно до 5:5, след което Хебър поведе със 7:5 след мощна атака на Якопо Масари и технично пускане на Брадли Гънтър. Двата тима отново продължиха равностойно, но все пак разликата леко нарасна до 13:10 след контра на Гънтър. Резултатът стана 19:15 след нови две успешни атаки на Тодор Алексиев. Хебър запази преднината си до 22:18 след силна контра на Масари, след което спечели гейма с 25:21, а с това мача с 3:0.

Хeбър: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров – Теодор Салпаров – либеро (Мартин Симеонов, Дейвид Кръстев).