Хебър II победи Балкан с 4:1 и го отдалечи от промоция за Втора лига

Време за четене: 2 минути

Дублиращият отбор на Хебър разгроми с 4:1 един от претендентите за влизане във Втора лига Балкан (Ботевград) и го отдалечи на 7 точки зад лидера Беласица (Петрич) на върха в класирането на Югозападната Трета лига.

Точни за осмия успех на хебърци от началото на сезона бяха Стилиян Тисовски (12), Йордан Минев (70) и Георги Мавродиев (78 и 88). За гостите попадението вкара Костадин Велков. Заради наказание при домакините липсваше Милен Николов, а за Балкан срещата в Пазарджик пропуснаха Йордан Апостолов, Здравко Атанасов и Николай Цветков – Демона. Мачът бе от XXVIII кръг на Югозападната Ттрета лига и се игра на стадион “Георги Бенковски” в Пазарджик при отлично за футбол време.

Хебърци изиграха перфектен в тактическо отношение мач и на почивката водеха с 1:0. Попадението вкара Стилиян Тисовски още в 12-а минута.

В началото на второто полувреме Балкан, изравни чрез Костадин Велков. Домакините изчакаха търпеливо своя шанс и в 70-та минута удариха противника си за втори път чрез ветерана Йордан Минев. След това попадение момчетата на Иван Редовски рухнаха и в самия край на мача допуснаха разликата в резултата да набъне страховито. В 78-а и 88-а минути Балкан допусна още два гола след контраатаки на съперника, завършени резултатно от Георги Мавродиев.

Много съм доволен. Това е голяма победа над втория в класирането. Респект и уважение към нашия млад отбор, това е пътят. Голям колектив,  голямо семейство. Наистина съм горд, че работя с тези млади момчета, заяви след победата над Балкан треньорът на Хебър II Спас Гигов.

В дербито на кръга, играно в Етрополе, Чавдар и лидерът Беласица завършиха наравно, 1:1, като етрополци водеха на полувремето с 1:0. Така Чавдар излезе на второто място с 60 точки, оставяйки зад себе си Балкан, който е с 59. Хебър пък остави зад гърба си Вихрен (Сандански), загубил с 3:0 в Доброславци. Така тимът от Сандански е вече 18-ти в класирането на Трета лига.