Хебър победи Добруджа в първия мач от плейофите

Време за четене: 2 минути

Хебър тръгна уверено в защита на титлата си от миналия сезон.

В първи мач от плейофите при мъжете в Супер Волей, волейболистите на Камило Плачи се наложиха над Добруджа с 3:1 (21:25, 25:21, 25:14, 25:17). Мачът се игра в спортна зала “Васил Левски”. Втората среща помежду им ще се изиграе на 25 март (петък), в зала “Добротица” в Добрич.

Двата отбора тръгнаха равностойно, след което гостите от Добрич поведоха.

Гостите заложиха на агресивен сервис, който определено изненада хебърци и разстрои играта им. “Тигрите” се доближиха на няколко пъти до изравняването, но въпреки това не успяха да преодолеят съперника. До края на частта състезателите на Лазар Лазаров останаха стабилни и затвориха гейма в своя полза след ас и атака на Златко Кьосев.

Мобилизирани, пазарджиклии започнаха ударно втората част (4:1).

Добричлии обаче вкараха в действие атаката и началния удар и наваксаха изоставането си. След осмата точка волейболистите на Камило Плачи се откъснаха и не допуснаха повече грешки като останаха доминиращи. Гостите опитаха да наваксат, но това не се случи и Хебър изравни за 1:1.

Хебърци бяха по-добрият отбор и в третия гейм. Въпреки напора на съперника отначало, домакините показаха воля и устойчивост и не допуснаха особена съпротива. Така шампионите поведоха в мача.

Решителната четвърта част стартира с равностойна игра на двата тима, но постепенно класата на “тигрите” си каза думата.

В следващите минути те отново бяха пълен хегемон и не допуснаха обрати. Така Хебър взе водачеството в четвъртфиналната серия.

Най-резултатен бе Брадли Гънтър с 21 точки (2 аса, 3 блокади), със 17 точки приключи Тодор Алексиев. По 13 точки добавиха Якопо Масари (1 ас, 1 блокада) и Виктор Йосифов (3 аса, 4 блокади). За Добруджа Златко Кьосев приключи с 19 точки (2 аса, 1 блокада);

Хебър: Якопо Масари, Гьорги Гьоргиев, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Брадли Гънтър, Николай Къртев, Теодор Салпаров – либеро (Мартин Симеонов, Иван Станев);

Добруджа: Явор Генов, Златко Кьосев, Светослав Арнаудов, Александър Кордев, Николай Манчев, Георги Михалев, Николай Тодоров – либеро (Калоян Канев, Самуил Василев).