Хебър не успя да победи Струмска слава

Време за четене: 3 минути

Изравнителен гол за 1:1 след щастлив рикушет донесе точка на Струмска слава (Радомир) при гостуването му на Хебър, в мач от XXVII кръг на Втора лига, игран на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик.

Домакините поведоха с 1:0 в 45-а минута след попадение на Емануил Манев с глава. Струмска слава изравни в 76-а с автогол на Радослав Терзиев. По този начин хебърци не успяха да зарадват треньора си Николай Митов по повод 50-годишен му юбилей. Пазарджиклии са вече в три поредни мача без победа, докато радомирци са в серия от осем срещи без загуба.

През първата част почти всичко по-интересно бе пред вратата на гостите от Радомир, които бяха заложили на дълбоко ешелонирана отбрана и редки контри. В шестата минута Георги Търтов пропусна да накаже отблизо гостите при едно кратко меле, последвало изпълнение на корнер. В десеттаа Тото Чаворски стреля от пряк свободен удар във вратаря на „Славата“. Седем минути по-късно и Ивайло Найденов си изпробва мерника от двайсетина метра, като и този път топката отиде право в тялото на Драгомир Петков. В 20-а минута Китан Василев намери добре Олег Димитров, чийто шут обаче бе париран от противников защитник. В 23-а минута Томислав Папазов подаде хубаво между линиите към Емо Манев, но и той стреля право в ръцете на вратаря Петков. В 27-а минута нов шут, този път на Чаворски премина страховито в аут. Отлична комбинация хебърци направиха в 35-та минута. Иво Найденов проби по десния фланг и с перфектно центриране намери Ивайло Михайлов, който от чиста позиция пропусна да разстреля с глава стражът на Струмска слава. В края на първата част Хебър все пак откри резултата. Точен за домакините бе Емануил Манев, който след центриране на Чаворски от корнер се разписа на задна греда с глава за 1:0. До почивката радомирци имаха само два удара към вратата на Хебър. В 15-а минута Кристиян Слишков стреля по диагонала в аут, а в 34-а след центриране от фаул Румен Сандев прати топката с глава в ръцете на Петър Дебърлиев.

През втората част гостите се поотвориха, но като цяло ситуациите за гол бяха по-малко.

В 75-та минута удар с глава на Томислав Папазов мина на сантиметри от вратата на Славата в аут. При следващата атака щастлив рикушет донесе изравнителен гол и точка за момчетата на Юри Васев. При една контра най-напред Цветелин Тонев не се ориентира добре. Топката отиде у Милислав Попович, който центрира в пеналта, но кълбото се отбо от крака на Радослав Терзиев и влетя в мрежата на домакините. До края хебърци свиха обръч около вратата на „Славата“, но така и не стигнаха до желания победен гол. Най-близо до него бе Октай Хамдиев, който малко преди края на срещата пропусна отлична възможност да остави трите точки от мача в Пазарджик.

Хебър: Петър Дебърлиев, Томислав Папазов, Радослав Терзиев, Георги Търтов (91-Мартин Михайлов), Цветелин Тонев (капитан 59 – Ивайло Найденов), Олег Димитров (63 – Александър Бастунов), Тодор Чаворски (59 – Евгени Игнатов), Китан Василев (59 – Октай Хамдиев), Емануил Манев, Ивайло Михайлов;

Струмска слава: Драгомир Петков (14 – Руси Чернаков, 63-Кристиян Китов), Марио Дилчовски, Димитър Петков, Румен Сандев, Денислав Мицаков, Богдан Костов, Антон Тунгаров, Георги Янев, Кристиян Слишков, Борислав Николов (капитан), Цветомир Цанев (56 – Милислав Попович);

Жълти картони: Ивайло Найденов, Георги Търтов(Хебър), Денислав Мицаков (Струмска слава);

Главен съдия: Рюстем Карагарен;

Стадион: „Георги Бенковски“, 400 зрители.

Треньорът на Хебър Николай Митов бе силно разочарован от  равенството.

Не отбелязахме втори гол, с който да си решим мача и сега страдаме. Вкараха ни гол с една атака. И то автогол. Каръшка работа. То бива, бива, ама… Има напрежение и то е видимо. Искам футболистите да бъдат по-спокойни в атака. Лошото е, че не извличаме достатъчно позитиви от това, че държим топката. Паузата в шампионата ще ни се отрази добре за да се вдигнем за мача със Септември в София, Излишно е да казвам, че винаги играем за победа и ще се преследваме във всеки един мач до края на кампанията.

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.