Дузпа в края донесе победа на Оборище срещу Хебър II

Време за четене: 2 минути

Георги Нетов вкара дузпата за победата.

Оборище постигна минимална победа с 1:0 над дубъла на Хебър в двубой от XXII кръг на Югозападната Трета лига, състоял се на стадион “Орчо войвода” в град Панагюрище. Тимът на Кириякос Георгиу стигна до успеха след попадение на Георги Нетов от дузпа в 83-тата минута. Като цяло домакините създадоха повече и по-чисти положения в срещата и логично стигнаха до трите точки. Съперникът на панагюрци така и не създаде чисто положение, а за домакините пропуски направиха Георги Нетов, Иван Георгиев, Георги Кременлиев и Георги Георгиев – Гайдата. В 89-ата минута съдията отмени попадение на Нетов заради засада. В трети пореден мач за Оборище като титуляр пък започна талантът Кристиян Димитров.

Победата е пета поред за панагюрци, които имаха три поредни успеха далеч от стадион “Орчо Войвода”, но днес зарадваха своите фенове. Оборище има вече 46 точки и заема четвърта позиция, докато 13-ата загуба за дублиращия тим на Хебър остави пазарджиклии на 18-то място.

В следващия кръг Хебър приема Левски (Чепинци) на стадион “Георги Бенковски” в Сарая на 12 март 2022 година, събота от 15:00 часа, а Оборище ще има визита на Чавдар (Етрополе).