Преди гостуването на Спортист в Своге

Време за четене: 3 минути

В събота, 5 март, отборът на Хебър гостува на Спортист (Своге) в поредната среща от Втора професионална лига!

💪 Двубоят ще се състои от 15:30 часа на стадион „Чавдар Цветков” в град Своге, а ние пожелаваме успех на нашите момчета! Зелените напред!

🆚 Спортист (Своге)
🏆 Втора професионална лига – XXV кръг
🏟️ Стадион “Градски” в Своге
🕑 15:30
#⃣ #СПОХЕБ

Нашият отбор

Хебър победи в дъжда дублиращия отбор на Ботев (Пловдив) с убедителното класическо 3:0 с три красиви попадения, две от които на Емануил Манев и едно на Евгени Игнатов.

Мача със Спортист за Хебър ще пропусне Жак Пехливанов, а след изтърпяно наказание в групата се завръща Олег Димитров, а Георги Търтов ще изтърпи своето от 2 срещи срещу Своге. Всички останали са на разположение на Николай Митов и се надяваме да ни зарадват с победа.

Съперникът

Спортист започна пролетния полусезон с домакинска победа с 2:1 над Левски (Лом), но загуби гостуването си в Разград от дублиращия тим на Лудогорец с 0:1. Спортист Своге привлече в редиците си френския полузащитник Аюб Тазути. 26-годишният офанзивен халф е роден в Бордо и юноша на едноименния клуб. В кариерата си той е играл за отбори от Франция, Белгия и Румъния. За последно Тазути е част от Фрам Ларвик от норвежкото първенство. Тазути ще бъде на разположение на треньора Борислав Кьосев за предстоящото домакинство срещу Хебър в събота.

Предишният мач

През есенния полусезон на 18.08.2021 година от 18:00 часа Хебър победи Спортист в Пазарджик с 3:1 с голове на Ивайло Михайлов в 63-тата минута, на Емануил Манев в 79-тата минута и на Живко Петков в 85-тата минута, а почетното попадение гостите отбелязаха чрез Стивън Славков в 25-тата минута.

Статистиката

Общо 16 мача, от които: 7 победи, 3 равенства и 6 загуби. Голова разлика 27-18 за Хебър;

В Пазарджик: 9 мача, 5 победи 2 равни и 2 загуби и голова разлика 22-9;

В Своге: 7 мача, 2 победи, 1 равен и 4 загуби. Голове 5-9;

Последната загуба на Хебър в Своге е от сезон 2003/2004. От тогава Хебър има 1 победа с 2:0 и един равен 0:0.

Съдиите

Мачът ще се ръководи от Димитър Буров, а негови помощници ще бъдат Павлин Михайлов и Марио Данаилов. Четвърти съдия ще е Георги Спасов, а делегат Николай Нанев.