Хебър и Созопол завършиха наравно 0:0

Време за четене: 2 минути

В първия си официален мач за 2022 година футболистите на Хебър завършиха 0:0 при гостуването си на ФК Созопол в среща от XXIII кръг на Втора лига.

Това беше първо нулево реми през този сезон и едва трето равенство след домакинските ремита с Миньор и Етър. Пазарджиклии играха 20 минути с човек по-малко заради изгонването на резервата Олег Димитров за два поредни жълти картона.

Двубоят се проведе на стадион “Арена Созопол” при слънчево, но студено време и при свободен вход. Хебър имаше подкрепата на двайсетина от най-верните се фенове, които го окуражаваха във важните моменти. В срещата играчите на Николай Митов бяха със своя втори резервен жълт екип, а домакините бяха в небесносиньо.
В 37-тата минута гол на Созопол беше отменен заради засада, което предизвика недоволството на домакините. На почивката Николай Митов извършви двойна смяна като на мястото на Ивайло Михайлов и Александър Бастунов влязоха Октай Хамдиев и Олег Димитров.

Най-чистата ситуация за гол за Хебър в мача се откри пред Евгени Игнатов, който в 61-та минута излезе на перфектна позиция, но не успя да преодолее вратаря на домакините. Петър Дебърлиев пък се отличи с няколко чудесни намеси, като спаси сигурни голове. Като цяло, двата отбора заложиха на по-директен футбол и единоборства по целия терен и добрите положения за гол почти липсваха. Главният рефер Димитър Димитров допълнително накъса играта с множеството излишни отсъждания в двете посоки и жълти картони (пет за домакините и пет за гостите) и един червен за Хебър.

Хебър: Петър Дебърлиев, Томислав Папазов, Ивайло Найденов (75 – Цветелин Тонев), Радослав Терзиев, Георги Търтов, Георги Каракашев, Александър Бастунов (46 – Олег Димитров), Евгени Игнатов (капитан, 75 – Мартин Михайлов), Емануил Манев, Живко Петков (84 – Тодор Чаворски), Ивайло Михайлов (46 – Октай Хамдиев)

Пълен запис на срещата може да видите тук:

В следващия XXIV кръг на Втора лига Хебър е домакин на Ботев II (Пловдив) на 27.02.2022 г. от 14:00 часа на стадион “Георги Бенковски” в Пазарджик при вход свободен.