Хебър завърши есенния полусезон на първо място

Време за четене: 2 минути

Хебър завърши с победа есенния дял от първенството на Супер Волей при мъжете.

Снощи шампионите се наложиха като гости над Монтана с 3:1 (25:22, 25:21, 24:26, 25:15 ) в мач от XI кръг, който се игра в зала „Младост“. Успехът на „тигрите“ бе под номер 11 (33 точки) и им гарантира лидерската позиция в класирането след изиграване на мачовете от първия дял на първенството.

Първата част започна равностойно до 4:4, като още от началото се видя, че монтанчани ще се хвърлят с всички сили.

След това домакините се откъснаха, като реализираха серия от пет поредни точки и поведоха с 9:5. Пазарджиклии не можаха да реагират адекватно и заиграха ролята на догонващи, изоставайки с пет точки – 13:18. Едва тогава те намериха ритъма си и започнаха да топят пасива си.

Стабилизирането на посрещането и повишаване на успеваемостта в атака доведе до равенството 22:22. С основен принос за обрата в тези минути бяха Тодор Алексиев, който се нагърби с трудните топки в атака и сервисът на Якопо Масари, който затрудни максимално притивниковото посрещане.

Във втората част съпротивата на монтанчани продължи до средата, след което пазарджиклии взеха нещата в свои ръце и поведоха с 2:0 гейма.

Домакините обаче не се отказаха да се борят и бяха възнаградени за усилията си. Те демонстрираха страхотна мотивация и отдаденост, докато за гостите спадна концентрацията. Монтана взе водачеството и дуктуваха играта докрай. В края на гейма Монтана водеше с 24:21, като за малко щеше да го изпусне. Закъсняло активизиране на Хебър доведе до страхотен обрат и равенство 24:24, като отново сервисът на Масари бе в основата му. Този път обаче волейболистите на Монтана показаха характер, устояха докрай на трудната ситуация и наложиха волята си, като взеха гейм на съперника.

Това подейства отрезвяващо за Хебър и в четвъртата част шампионите излязоха по-различен начин и концентрацията бе налице.

Те показаха класата си, поведоха с 10:4 и не дадоха повече никакви шансове на опонента, като затвориха мача само с един загубен гейм. Реализатор за Хебър стана Брадли Гънтър с 15 точки. Якопо Масари добави 13 точки за успеха на „тигрите“. Той взе и приза за най-полезен състезател в срещата.

Хебър: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Николай Къртев, Виктор Йосифов – Теодор Салпаров–либеро (Мартин Симеонов).