Хебър победи Олимпиакос

Време за четене: 2 минути

Хебър е все по-близо до историческо класиране в груповата фаза на Шампионската лига!

Снощи „тигрите“ победиха с 3:1 (26-24; 25-18; 20-25; 25-23) гръцкия гранд Олимпиакос (Пирея) в спортна зала „Васил Левски“ и така взеха важно психологическо предимство преди гостуването в Пирея след седмица. Там два спечелени гейма на пазарджиклии на гръцка земя ще доведат до отстраняване на съперника и продължаване сред най-добрите в Шампионската лига.

Началният удар на Хебър заработи още от първите акорди на мача, като Брадли Гънтър даде тон, а след неговото изпълнение и две успешни блокади домакините поведоха с 5:2. Предимството на Хебър се запази до 14:11, но Олимпиакос успя да се съвземе и показа възможностите си, като изравни играта. Опитът на „тигрите“ и успешните ротации бяха разковнието в първата част. При 24:24 треньорът Мартин Бланко пусна Стойко Ненчев на сервис, като това се оказа печеливш ход. Ненчев пусна начален удар, който спомогна за успешна атака на Тодор Алексиев, а след това и за аут от страна на гърците, като геймът бе затворен с 26:24.

Това окрили още повече пазарджиклии и във втората част те буквално прегазиха съперника. Със самочувствие нашите отново взеха първоначална преднина 7:4, като тежкият сервис на Йосифов си каза думата. До края на гейма пазарджиклии не дадоха никакъв шанс за съпротива на именития съперник, като затвориха частта с разлика и поведоха с 2:0

Олимпиакос показа, че не случайно е шампион на Гърция и взе третата част. След първоначално равенство на свой ред гърците затрудниха посрещането на Хебър и се откъснаха с 13:10, а след това увеличиха преднината на 18:14. При 20:16 треньорът на Хебър потърси промяна и в игрището се появи разпределителят Иван Станев. Нашите успяха да намалят пасива си, но до обрат не се стигна и пазарджиклии загубиха гейма.

Това обаче още повече ги амбицира да затворят мача категорично на свой терен. В четвъртата част те отново изригнаха. За пореден път сервисът бе движеща сила, а атака бе на висока успеваемост. Хебър поведе с 16:12, задържа стабилност почти до двадесета точка. В решителните минути гърците отново се вдигнаха и  успяха да наваксат и изравниха при 23:23 след добра игра на блокада. Нашите обаче показаха класа и характер и след успешна атака на Масари Хебър изкова крайния успех с 3:1.

Хебър: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Виктор Йосифов, Николай Къртев – Теодор Салпаров-либеро (Стойко Ненчев, Мартин Симеонов).