Хебър победи Левски (Лом)

Време за четене: 2 минути

Хебър победи с 1:0 гостуващия Левски (Лом) в мач от XVI кръг на шампионата във Втора лига и запази лидерската си позиция във временното класиране.

Победния гол за домакините вкара Живко Петков, който наказа колективна грешка в отбраната на Левски секунди преди края на първата част.

До почивката чисти голови положения почти нямаше. Хебърци владееха инициативата, но креативните идеи в завършващата фаза бяха дефицитни. Гостите отправиха един опасен удар в 31-та минута, когато Лъчезар Георгиев намери малко случайно Андон Гущеров, но последният стреля в аут от удобна позиция.

Втората част започна взривно за Хебър.

В 55-та минута състезател на Левски игра с ръка в пеналта на гостите, но реферът Станислав Тодоров реши, че не е имало умисъл в действията му и пусна играта да продължи. Четири минути по-късно Жак Пехливанов стреля опасно към вратата на гостите, но плътния му удар премина в страни от 7-метровата рамка. В 61-та минута Хебър бе много близо до втори гол. Александър Бастунов намери между линиите на защитата Живко Петков, който се обърна и стреля без забавяне, но истинският му снаряд излезе на сантиметри в аут. При следващата атака и Октай Хамдиев пропусна да вкара за Хебър, като този път вратарят на гостите Диян Вълков изби в корнер. В 87-та минута хебърци поискаха втора дузпа от съдията, но той отново остана безмълвен. Този път претенцията им бе за нарушение срещу Емануил Манев. В края гостите заиграха ва банк в търсене на изравнителен гол. но до чиста ситуация така и не стигнаха.

Хебър: Петър Дебърлиев, Цветелин Тонев (капитан), Томислав Папазов, Радослав Терзиев, Мартин Вълчинов, Жак Пехливанов (65 – Ивайло Михайлов), Александър Бастунов, Евгени Игнатов (74 – Олег Димитров), Емануил Манев, Октай Хамдиев, Живко Петков (83 – Ивайло Тодоров);

Левски (Лом): Диян Вълков, Андон Гущеров, Гален Ненов, Георги Иванов (65 – Васил Сапунджиев), Йордан Георгиев (ж. к.), Кристиян Григоров, Лъчезар Георгиев, Никола Гавов (69 – Акрам Салхи), Николай Христов (капитан), Мохамед Сила (75 – Лука Стоянович), Петър Генчев;

Главен съдия: Станислав Тодоров (Шумен);

Асистенти: Мирослав Симеонов (Варна), Богомил Димитров (Варна);

Четвърти съдия: Рюстем Карагаран (Асеновград)’

Делегат БФС: Тургай Мустафа (Кърджали);

Съдийски наблюдател: Илко Топалов (Рудозем);

Стадион: „Георги Бенковски“, Пазарджик, 450 зрители.