Бивш играч на Оборище направи всичко възможно за победа над Звезда (Семчиново).

Време за четене: 2 минути

В неделния ден се игра оспорваният мач межу Оборище (Панагюрище) и Звезда (Семчиново).

Домакините доминираха в срещата, а гостуващият отбор от Семчиново разчиташе на дефанзивна игра и на контраатаки. В 10-ата минута от срещата топката срещна ръката на играч на Оборище в наказателното им поле и съдията, който се оказа бивш играч на Оборище, удобно подмина ситуацията под предлог, че играта била неумишлена. Домакините натискаха съперника и отправиха два три не лоши удара към вратата на семчиновци. В последната минута от полувремето при контраатака нападател на Звезда беше препънат в наказателното поле и главния съдия услужливо подмина втора дузпа за семчиновци и фаул извън наказателното поле.

Второто полувреме започна по същия начин с превес на играта от отбора домакин, но уменалата игра в дефанзивен план на гостите запази резулата 0:0 до 70-ата минута, което изнерви отбора на Оборище.

И на хоризонта се появи главният герой, облечен в жълто. Стопроцентова идентична ситуация, като тази в 10-тата минута, но този път в наказателното поле на Звезда, съдията веднага реагира в услуга на домакините и на момента свири дузпа, която реализираха за 1:0. Две минути по-късно, бившият играч на Оборище*, който надуваше свирката в днешния мач, реши да удари още едно рамо на домакините и даде несъществуваща дузпа за удар на топкава в корема на играч на Звезда, която съдията незнайно как я видя от 50 метра зад централната линия и с гръб него?! Последваха протести на ощетения гост, но без успех и резултатът стана 2:0. След безобразията на главния съдия част от по-опитните футболисти на Звезда напуснаха терена и мачът закономерно завърши 5:0.

В Звезда (Семчиново) за пореден път се питат защо им пращат корумпирани съдии на пореден нажежен мач, след като миналия сезон неведнъж виден съдия, който свири в „Б“ окръжна им звъни с намеци за почерпка, след и преди инфрактни мачове и защо на това ниво трябва има корупция.

Отборът на домакините не заслужават да играят в „Б“ окръжна дивизия и най-вероятно ще спечелят промоция и ще се върнат там, където им е място, но защо трябваше да им се помага по този начин и да се спестят две дузпи за Звезда, а на мига да им се помогне не с 1, а с 2 дузпи в идентични ситуации? Каква оценка е поставил делегата на главния съдия?

*Информацията, че е бивш играч на Оборище дойде от треньора на домакините.

9 коментара по “Бивш играч на Оборище направи всичко възможно за победа над Звезда (Семчиново).

• октомври 5, 2021 в 17:22
    Връзка към коментара
    Харесвам 2
    Не харесвам 7

Здравко ли си, Живко ли си…
    Казвам си Димитър Танков и съм президент на Спартак Щърково.
    Първо в неделя ще отмъстя за вас, второ къде си тръгнал? Тази година няма да дам шанс на никой да ми барне първите две места, не Стрелча, не Звезда не никой!

Отговор
    • октомври 5, 2021 в 20:33
      Харесвам 7
      Не харесвам 0

Какъв бивш играч беее… Ние се ебавахме със звездата, тия си вярват.
      Бая са зле тия хора с тази статия…
      Поздрави на Рачев и може да му направите едно шпалирче..

Отговор
    • октомври 5, 2021 в 20:41
      Харесвам 2
      Не харесвам 1

И с вас ще се изгаврят като ви сложат една петица , не знам и не съм гледал мача ,но как може да претендираш ,че са ги бутали а резултата е 5:0 , бих повярвал ако резултата е 1,2 на 0 ,но не и 5 това е як бой

Отговор
  • октомври 6, 2021 в 09:20
    Харесвам 3

На вас от Звезда, ако ви кажа, че на целия ви отбор съм баща ще повярвате! Това са днешните хора, вярват на всичко казано и написано!

Отговор
  • октомври 6, 2021 в 09:35
    Харесвам 7
    Не харесвам 2

Pzsport, може ли да публикувате такава статия със заглавие- лъжа. Проверявайте малко нещата или поне не се доверявайте на медийните магнати от Звезда, защото съдията никога не е играл в Оборище и това е срамна статия !

Отговор
  • октомври 7, 2021 в 18:22
    Харесвам 4

Pzsport срамно е за вас, че не проверявайте информацията преди да е публикувате. Бях на мача, абсолютна доминация на Панагюрци, Звезда имаха един удар в целия мач от пряк свободен удар, и двете дузпи бяха 100%, срамно е да пишете такива статии