Хебър победи Созопол

Време за четене: 3 минути

Хебър победи с 2:1 Созопол и се изравни по точки с Марица (Пловдив) и Миньор (Перник) на лидерската позиция в класирането на Втора лига.

Точни за третата от началото на сезона победа за „зелените“ бяха Иво Михайлов (8) и Емануил Манев (65). Почетния гол за гостите заби капитана им Даниел Молдованов от дузпа (75).

Мачът на стадион „Георги Бенковски“ започна отлично за хебърци, които стигнаха до първи гол още в осмата минута. След центриране на Евгени Игнатов в наказателното поле на Созопол за топката се пребори Иво Михайлов, който с глава опъна мрежата на „моряците“ за 1:0. Играчите на Маргарит Димов отвърнаха подобаващо десет минути по-късно. При една контра Венци Гюзелев излезе на чиста позиция и стреля мигновено, но Петър Дебърлиев се разтегна максимално и спаси вратата си.

Това беше и единственото положение за гостите през първата част. На отсрещната врата беше доста по-интересно.

В 27-та минута Емануил Манев стреля от 25 метра, но Стамен Бояджев се справи безпроблемно. 11 минути по-късно Томислав Папазов насочи топката с глава след центриране от корнер, но тя отиде право във вратаря на Созопол. Пет минуто след това и Иво Михайлов шутира неуспешно във вратата на гостите.

Втората част започна с опасен удар от движение на Евгени Игнатов, който профуча в аут. В 48-та минута триходова акция на Емаануил Манев и Иво Михайлов завърши с опасен удар на Мотора, който стражът на созополци спаси с последни усилия. Пет минути по-късно отново Игнатов опита мерника си към вратата на противника. В 65-та минута Хебър дръпна с 2:0. Емануил Манев получи перфектен пас зад отбрана на Созопол, влезе в пеналта и технично изпрати топката в мрежата на Стамен Бояджиев за 2:0. Шест минути след това хебърци направиха двоен пропуск. Първо Живко Петков пропусна от отлична ситуация, а при добавката с гол се размина и Манев.

Вместо 3:0 в 75-та минута резултата стана 2:1, след като реферът Мариян Гребечарски отсъди доста спорна дузпа за гостите.

Точен от 11-ия метър бе Диян Молдованов. До края на мача играчи на Хебър се разминаха четири пъти с гола на успокоението. В 78-та минута Каракашев стреля силно, но и неточно по диагонала в аут. Минута след това Игнатов проби защитата на Созопол, но вратарят на гостите предугади последния му пас и изби в корнер. В 85-та минута левия страничен стълб бе в помощ на гостите след поредния опасен удар на Игнатов. В последната минута от редовното време пред голлинията с попадение се размина и Емануил Манев.

Хебър: Петър Дебърлиев, Томислав Папазов, Радослав Терзиев, Мартин Михайлов, Георги Търтов (57 – Мартин Вълчинов), Олег Димитров (71 – Георги Каракашев), Александър Бастунов, Евгени Игнатов (капитан, 90 – Жак Пехливанов), Октай Хамдиев, Емануил Манев (90 – Стойчо Папазов), Ивайло Михайлов (57 – Ивайло Михайлов);

Созопол: Стамен Бояджиев, Атанас Ташолов, Пламен Радев, Диян Молдованов, Димитър Жеков, Михаел Орачев, Антонио Ласков, Борислав Тютюков, Борислав Будинов, Диян Лефтеров, Венцислав Гюзелев;

Главен съдия: Мариян Гребенчарски (Самоков);

Жълти картони: Олег Димитров (Хебър), Михаел Орачев и Галин Димов (Созопол);

Стадион: „Георги Бенковски“, 1 000 зрители.

Николай Митов: Резултатът можеше да бъде и по-изразителен.

Хубаво е, че вкарахме рано гол. След това имахме и две положения. Исках да проявим повече търпение в контролирането на топката. След почивката играхме по-добре. Стигнахме до втори гол и пак проявихме слабост в реализицията на още попадения, които да направят победата ни солидна и като резултат, освен като игра. Изброих на прима виста 5-6 стопроцентови положения. Задължително бе да отбележим поне две от тях, за да си решим мача. Не вкарахме трети гол, получихме ние такъв от дузпа и накрая не бяхме спокойни. При добрата игра, владеенето на топката искам да бъдем адекватни и като резултат. Ще работим върху това. Очаквах точно такава игра от Созопол. Затова исках да имаме силни флангови атаки и през втората част този замисъл сработи.