Локомотив 2020 изравни на Хебър в полуфиналния плейоф

Време за четене: 2 минути

Трети мач ще определи финалиста между Локомотив 2020 и Хебър в регион Запад на ББЛ „А“ група.

Двата тима изиграха пореден оспорван двубой в столичната зала „Триадица“ снощи, но този път отборът от София излезе победител с 88:82 и изравни полуфиналната серия на 1-1 победи. Така те ще се изправят един срещу друг още веднъж в сряда.

Домакините взеха леко предимство в началото, но след десет минути игра съперникът им имаше минимален аванс при 23:22. Тимът от Пазарджик дръпна с 8 точки през втория период, което бе и най-голямата разлика в мача, но на почивката равенството бе възстановено – 45:45. Въпреки че за кратко Локо 2020 успява да поведе след паузата, през повечето време Хебър поддържаше крехък аванс и преди последната четвърт бе напред с 65:62. „Черно-белите“ обаче останаха без Антон Диков, който бе изгонен след две технически нарушения. Драмата продължи до последно, като след нови размени на водачеството, по-малко от две минути преди края резултатът отново бе равен – 79:79. Ставрев и Франсис дадоха 5 точки аванс на столичния тим, който в оставащото време успя да удържи преднината си и да спечели.

Самуел Франсис завърши с 23 точки, 7 борби и 8 асистенции за победителите. Милен Дудев реализира 18 точки, Кристиян Ставрев завърши с 16 точки и 6 борби,  а дабъл-дабъл от 10 точки и 14 борби има Станислав Славейков. За Хебър най-резултатен бе Веселин Веселинов с 20 точки, Вангел Илиев е с 18 точки и 10 борби, Георги Кръстев се отчете с 15 точки и 11 борби, Методи Илиев има 11 точки.