U19 на Хебър победи Национал (София) и я посвети на съотборник

Време за четене: < 1 минута

Изкючително ценна победа записаха юношите старша възраст на Хебър.

В мач от XXIV кръг от Елитната група на България до 19 години в столицата, те победиха Национал. Хебърци поведоха още през първото полувреме, когато Богомил Божуркин реализира хубав гол след изпълнение на къс корнер и прати топката в далечния ъгъл на домакините. Интересен факт е, че младата надежда на пазарджишкия футбол се завърна в игра след над двумесечна контузия и веднага показа своя голов нюх и положителното му влияние в отбора. Национал пък можеше да издравни от дузпа, но техния изпълнител я прати в гредата.

След срещата „зелените“ посветиха победата на своя съотборник от младшата възраст Николай Димитров, който наскоро претърпя операция в рамото.

Така възпитаниците на Николай Христов записаха своята четвърта победа за сезона и дръпнаха с пет точки на Монтана в борбата за оцеляване в групата. Национал са на 13-то място във временото класиране с пет пункта повече от пазардиклии. В сряда (21.04) от 16:30 часа на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик ще се изиграе срещата между Хебър и Славия, а пък Национал ще гостува на Лудогорец.