ДФК Орлета взе трите точки срещу Лидер (Пловдив) след 2:0

Време за четене: < 1 минута

Юношеският отбор на ДФК Орлета до 17 години постигна победа като домакин на Лидер (Пловдив) в мач от Зоналната група.

Възпитаниците на Валентин Карагьозов надделяха с 2:0 гостите на стадион “Йордан Панчев” в село Главиница. Още в осмата минута „орлетата“ можеше да излезнат напред в резултата чрез Мирослав Димитров. В 24-та минута при бърза контраатака Георги Костов излезе очи в очи с вратаря на гостите и направи 1:0.

В първата си атака през втората част отборът на ДФК Орлета можеше да вкара.

Димитър Мърков се озова на добра позиция, но не успя да се разпише. В 55-та минута, след центриране от корнер, Калин Паунов прати топката за втори път във вратата на Лидер. Гостите отговориха с няколко опасни изстрела от дистанция, спасени от Валентин Карагьозов.