Преди Созопол – Хебър

Време за четене: 4 минути

Хебър гостува на Созопол в мач от XXV кръг на Втора професионална лига.

Срещата ще се състои на 5 април, понеделник, от 19:30 часа на стадион “Арена Созопол” в Созопол. Мачът ще се излъчва пряко по Диема спорт.

🗓 Понеделник, 5 април;
🏟 Стадион “Арена Созопол”;
19:30 часа;
⚽️ Созопол – Хебър;
✊🏻 Зелените напред! #fchebar

Нашият отбор

След загубата от Янтра в Габрово, „зелените“ се върнаха на победния път с гол в последната минута срещу Септември (Симитли) и ще се опитат да зарадват своите привърженици с нова победа. Допълнително самочувствие им дава и победа срещу елитния Берое в контрола, играна през паузата в първенството. Хебър победи с 2:0, а головете вкараха Тодор Чаворски и Йордан Тодоров.

За Хебър няма да играе защитникът Ивайло Тодоров, който се подложи на дълго отлагана хирургическа интервенция и ще бъде аут до края на сезона. Добрата новина за треньорския щаб на хебърци е свързана с възстановяването на Мартин Вълчинов и Тодор Гочев, които претърпяха операции на менискус преди около месец. Двамата вече тренират и играха в контролата с Берое, и шансът да бъдат готови за мача в Созопол е повече от реален.

Съперникът

Морският тим е на седма позиция в класирането с актив от 30 точки, но при успех над „зелените“, ще се доближи на две точки от пазарджиклии, които имат 35 на пета позиция и на три от дубъла на Лудогорец, който има 36 и почива в този кръг, намирайки се на четвърто място. Созопол играе за престиж, без да има цел по-горна група, но апетитът идва с яденето, и не е изключено да се озове там, където никой не очаква в края на сезона. Отборът все още няма поражение в своята крепост в официален двубой, а последното датира от 22 април 2018 година, когато Оборище (Панагюрище) спечели на „Арената“ с 3:1.

Използвайки почивката на първенството заради мачовете на националните отбори, Созопол игра контролна среща с Арда, която загуби с 4:1. В 17-ата минута Ферадов засече центриране отдясно и откри резултата за Созопол, но футболистите на Арда поеха нещата в свои ръце и до края на мача Иван Тилев, Тонислав Йорданов, Иван Коконов и Деян Лозев вкараха четири гола.

В четвъртък, футболистите и спортно-техническият щаб на „небесносините“ преминаха редовните ежемесечни тестове за COVID-19. Всички са с отрицателни резултати и готови за следващите битки в първенството на Втора лига.

Един срещу друг

Досега двата отбора не са се срещали на официално ниво и са играли предимно приятелски мачове.

В първата официална среща между двата отбора Хебър успя да обърне мача и да се наложи с 2:1 в мач от осмия кръг на Втора лига, игран на стадион “Георги Бенковски”. Октай Хамдиев (48) и Тодор Чаворски (57 – дузпа) бяха автори на головете за нашите, докато Деян Молдованов бе дал предимство на гостите в 30-ата минута след точно изпълнена дузпа.

Хебър игра в състав: Александър Любенов (капитан), Томислав Папазов, Ивайло Тодоров, Цветелин Тонев (90+3 Живко Хаджиев), Тодор Гочев, Жак Пехливанов, Красимир Илиев (55 – Георги Каракашев), Тодор Чаворски (69 – Ивайло Лазаров), Димитър Законов (46 – Октай Хамдиев), Мартин Вълчинов (69 – Александър Димитров), Живко Петков.

Съдиите

Съдийска бригада от Варна ще ръководи двубоя в понеделник. Главен съдия е Красен Георгиев. Помощници са Владимир Йорданов и Мирослав Симеонов, a четвърти съдия е Калоян Цветков. Съдийски наблюдател е Илко Топалов от Пловдив.