Резултати от мачовете в „Б“ РФГ

Време за четене: 2 минути

В здрав мач от първия пролетен кръг Шипка (Драгор) загуби с 5:2 при гостуването си в Стрелча.

Домакините дръпнаха с 2:0 до 15-ата минута. В 25-ата Стефан Кошлуков матира вратаря на домакините с удар в сглобката. Последваха няколко опасности пред вратата на домакините и така до 40-ата минута, когато след атака по учебник Георги Маташев изравни резултата – 2:2. В последната минута на полувремето Барикади поведе след куп рикошети. Второто полувреме вървеше атака за атака до 80-ата минута, когато нападател на домакините отбеляза с хубав удар от границата на наказателното поле. В последните минути отборът от Драгор тръгна в атака и получи още един гол.

Ботев (Симеоновец) взе трите точки от гостуването си на Тракия (Звъничево) – 1:4.

Мачът започна с гол на домакините в 15-ата минута. В средата на първото полувреме Ботев изравни след гол на Никола Попов. Малко преди края на първото полувреме в 44-ата минута след центриране на Димитър Василев към Илиан Йорданов, той успя да се разпише за пълния обрат. В 60-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар на Илиан Йорданов, Марио Куцалев засече топката и вкара за 1:3. Около 64-ата минута домакините получиха дузпа, която не успяха да вкарат. В 68-ата Николай Капланов се контузи и Ботев остана с 10 човека на терена. Три минути по-късно, в 71-ата, Илиан Йорданов отново се разписа за крайното 1:4. До края на мача футболистите на Ботев имаха още няколко добри положения.