Оборище загуби след обрат на „Бончук“

Време за четене: < 1 минута

Марек обърна с драматично 3:2 Оборище (Панагюрище) и запази лидерската си позиция в Югозападната трета лига.

Двата тима изиграха оспорван мач на стадион „Бончук“. Гостите от Панагюрище започнаха двубоя нахъсано и показаха, че ще търсят максимума от този мач. Марек също се хвърли здраво в срещата и още в десетата минута удари греда чрез Димитър Владимиров, който стреля с глава след корнер. Дупничани поведоха в 25-ата минута, когато с глава се разписа Христо Каймакански след хубаво центриране на първа греда. Две минути по-късно гредата удари и Евгени Тунтев от домакините. Гостите изравниха в 37-ата минута, когато с техничен шут от разстояние Георги Нетов опъна мрежата зад вратаря на Марек Пламен Младенов. От тук нататък мачът стана още по-оспорван.

През втората част Оборище се прибра и чакаше удобен момент за контраатаки.

При едно такова положение в 70-ата минута Васил Тачев бе изведен добре и пусна топката в далечния ъгъл на младия страж на дупничани Константин Костадинов, който бе заменил получилия контузия Младенов.

На мокрия терен Марек показа воля, за да обърне резултата.

В 80-ата минута Каймакански заби втория си гол в мача с удар от границата на наказателното поле за 2:2. Дупничани продължиха да натискат и след още три минути след корнер високо скочи смяната Васил Калоянов, вратарят на Оборище Стилиян Георгиев игра с топката с ръце, но не се намеси добре и тя влезе във вратата му за 3:2. Голът подлуди малобройните присъстващи на мача, а до края и с тяхна помощ Марек удържа благоприятния резултат.