Преди Хебър – Септември (Симитли)

Време за четене: 5 минути

Хебър е домакин на Септември (Симитли) в мач от XXIV кръг на Втора професионална лига.

Срещата ще се състои на 20 март, събота, от 15:30 часа на стадион “Георги Бенковски” в Пазарджик.

🗓 Събота, 20 март;
🏟 Стадион “Георги Бенковски”;
15:30 часа;
⚽️ Хебър – Септември (Симитли);
✊🏻 Зелените напред! #fchebar

Нашият отбор

След добрите игри срещу Струмска слава и Септември (София), Хебър загуби донякъде изненадващо от Янтра (Габрово) с 1:0. Мачът със Септември (Симитли) ще бъде първият домакински през пролетта и въпреки липсата на публика, „зелените“ ще се опитат да зарадват своите привърженици с победа.

За Хебър няма да играе Георги Търтов. Той е със спрени състезателни права за един мач поради натрупани жълти картони. Треньорът Николай Митов няма да може да разчита на още трима контузени състезатели. Това са Жак Пехливанов, Мартин Вълчинов и Тодор Гочев.

Съперникът

През зимната пауза Септември смени старши треньора Тодор Киселичков с Антон Бачев, и привлече трима нови футболисти. Това са завърналите се в родния клуб Тодор Траянов и Крум Николов. Траянов е опитен халф, а Крум Николов централен защитник, който може да играе и като десен бек. Третото ново име е Методи Велевски – юношески национален вратар на Северна Македония.

Подобно на Хебър, Септември (Симитли) няма домакински мач от началото на пролетния полусезон. Отборът започна с равенство 1:1 срещу Литекс, след което последваха две загуби с по 2:0 от Пирин (Благоевград) и Струмска слава.

Мачът срещу Литекс беше дебют за старши треньора Антон Бачев в официален мач.

02.02.2021 14:00 Д Струмска слава 1927 (Радомир) 1:1

Септември се намира на девето място във временното класиране с 25 точки от 19 мача. Отборът има 8 победи, 1 равенство и 10 загуби. Головата разлика е 23:26.

Септември (Симитли)

Снимки: Септември (Симитли), Пиринспорт

Последният мач

Хебър победи с 3:2 домакините от Септември (Симитли) на стадион „Струма”. Това бе и първа загуба за Септември у дома след три поредни победи. В герой за отбора на Николай Митов се превърна централният нападател Живко Петков, който се отчете с две попадения в мрежата на домакините, а освен това удари и греда.

Руслан Иванов откри резултата от дузпа в 25-ата минута, но скоро след това Христо Младенов от Септември си вкара автогол след рикошет за 1:1. Двата отбора изиграха като цяло равностойно първо полувреме, в което сериозните голови положения и пред двете врати почти липсваха.

В началото на втората част Живко Петков отново изведе Хебър напред – 2:1 за Хебър,след като вкара отблизо. Последва изравняване, дошло след удар на Ивайло Михайлов в 74-та минута. Домакините изпуснаха две стопроцентови положения, а и вратарят Любенов отрази по невероятен начин удар на Китан Василев с глава. А гостите удари греда,отново чрез Живко Петков. Точка на спора в 84-та минута сложи Живко Петков, който вкара за крайното 2:3.

Хебър игра в състав: Александър Любенов (капитан), Томислав Папазов, Ивайло Тодоров, Тодор Гочев, Мартин Вълчинов, Жак Пехливанов, Красимир Илиев, Георги Каракашев, Йордан Тодоров, Димитър Законов, Живко Петков.

В състава на домакините играха трима бивши футболисти на Хебър. Това са защитниците Красимир Михайлов, който е и капитан на отбора, Николай Стоилков и халфът Руслан Иванов.

Един срещу друг

Съперничеството между двата отбора датира сравнително отскоро и по-точно от 1999 година, когато е изигран само един мач. Тогава на стадион “Георги Бенковски” Хебър разбива с 4:0 дебютиращия в третия ешелон отбор на Септември. Ответен мач няма, тъй като на полусезона пазарджиклии се обединяват с Искър и заиграват в “Б” група. След седемгодишно прекъсване двата отбора отново се изправят един срещу друг в два поредни сезона, а съотношението на силите е коренно различно – тимът от Симитли печели убедително и двата мача. В следващия сезон Хебър играе по-успешно срещу Септември, постигайки победа като домакин и равенство като гост. Следва ново прекъсване от седем години. През сезон 2016/2017 Хебър завърши 1:1 в Пазарджик и загуби с 3:0 в Симитли. През сезон 2017/2018 нашите записаха две победи съответно с 2:1 и 3:1 в Симитли и Пазарджик.

Голова разлика: 21:18 в полза на Хебър;

В Пазарджик: 6 мача, 4 победи за Хебър, 1 равенство и 1 загуба с голова разлика 13:7;

В Симитли: 6 мача, 3 победи за Хебър, 1 равенство 2 загуби при голова разлика 13-5;

Най-голяма победа за Хебър: 4:0 през 1999;

Най-голяма победа за Септември: 4:0 през сезон 2007/2008.

Съдиите

Съдийската комисия определи Георги Гинчев от Павликени за главен съдия мача. На представителя на великотърновската съдийска колегия ще помагат Здравко Николов и Александър Апостолов. Наряда за четвърти съдия взе Михаел Павлов, а съдийска наблюдател ще бъде Крум Стоилов от Благоевград.