Резултати от XVIII кръг на „А“ РФГ

Време за четене: 2 минути

ФК Брацигово разби Спартак (Калугерово) със 7:0, Вихър (Ветрен) отстъпи в домакинството си на Балкан (Варвара) с 2:3.

Лидерът в пазарджишката „А“ РФГ Балкан (Варвара) надигра с 3:2 като гост Вихър (Ветрен) в първия си официален мач за годината. Общинското дерби започна добре за варварци, които в 23-та минута взеха аванс в резултата. Точен след изпълнение на фаул встрани от вратата на Вихър се оказа Иван Раленков. Домакините се върнаха в мача в 44-та минута, когато след меко центриране на Радослав Лютаков Стилян Сеферинкин вкара за 1:1 и двата отбора се прибраха при равен резултат на почивката. Всичко в мача се реши само за пет минути след паузата. В 47-та и 48-ма минута с два бързи гола Милен Шуманов даде аванс на Балкан – 1:3. В 53-та обаче домакините получиха право да изпълнят дузпа, която кметът на Ветрен и футболист на местния Вихър Радослав Лютаков превърна в гол за крайното 2:3. До края на срещата въпреки нелошите ситуации за попадение и пред двете врати нов гол не падна и трите точки заминаха за Варвара.

Локомотив (Септември) се наложи като гост над Лозен с 0:4, Левски (Паталеница) отмъкна победата с минимален аванс от съименниците си в Ракитово. Марица (Белово) и Чепинец (Велинград) не успяха да се победят и завършиха при резултат 2:2. Величково отстъпи на борещия се за оцеляане дубъл на Оборище (Панагюрище) с 1:2.

Чико-Бунара (Бяга) се поздрави с класически успех при визитата си на Тракия (Пазарджик.

Бяжани създадоха доста голови положения през първото полувреме, но на два пъти гредата и няколко намеси на бившият национал Йордан Линков оставиха резултата 0:0 до 45-та минута, когато Георги Какалов с ювелирно изпълнение матира вратаря на домакините за 0:1.

Втората част започна с положение за мирянчани, които направиха много добра атака и техен футболист се оказа очи в очи с Димитър Пангев. Последният обаче отрази майсторски удара и остави резултата непременен. При ответната атака ветеранът Георги Василев надскочи отбраната на Тракия и отбеляза втория гол в мача – 0:2. Домакините се опитаха да променят резултата, но бяха хванати на контраатака и след брилянтен пас на Какалов към Явор Въндев последният завърши резултатно атаката за крайното 3:0 в полза на Чико.

ФК Сарая взе важни три точки, като се наложиха с 3:1 срещу момчетата от Тракиец (Главиница).

В топ три на Четвърта лига остава напечено, като лидер остава Балкан, с 48 точки, колкото има и Брацигово. На почетната стълбичка с три пункта по-малко е Чико-Бунара.

На дъното Лозен, само с две точки и без нито една победа в седемнадесет официални двубоя, сякаш е един от сигурните изпадащи. През тази кампания за оцеляването си ще се борят още поне шест отбора: Сарая, Оборище II, Вихър, Левски (Ракитово), Тракия и Тракиец.

Предстоят интересни двубои следващия уикенд, като във всеки мач целта пред всеки е една – победа.