Марица победи ОФК Костенец

Време за четене: < 1 минута

В третата си контрола от зимната подготовка Марица (Белово) победи като гост с 2:1 отбора на ОФК Костенец.

Треньорът Антон Дамянов заложи на два състава, като през първата част даде възможност на момчетата, които са дошли на пробен период, а през втората част в игра влязоха 80% от футболистите, които започваха мачовете през миналия полусезон. Марица поведе в 68-та минута чрез своя десен бек Александър Савов. Осем минути по късно домакините изравниха резултата след колективна грешка в отбраната на беловци. В 82-рата минута отново Савов се оказа най-съобразителен след разбъркване и оплете топката в мрежата за крайното 2:1.

След мача старши треньорът на Марица заяви, че е доволен в общи линии от показанато и през двете части и че продължава по план с тренировките и контролите. Дамянов също така сподели, че вижда прогрес при младите играчи като Злати Борисов и Спас Качаков, което е плод на усилията и постоянството в тренировките.

Следващата седмица е поредната контрола, този път срещу отбора на Левски (Паталеница).