Хебър започна годината с победа

Време за четене: 3 минути

Волейболният тим на Хебър (Пазарджик) записа чиста победа с 3:0 (25:13, 25:19, 25:20) над ЦСКА в първия си официален мач от началото на годината.

Срещата в спортна зала „Васил Левски“ беше от отложения четвърти кръг на Суперлигата, Първа осмица и приключи за малко повече от час игра. „Тигрите“ бяха категорично по-добрият тим през целия мач, като имаха превъзходство във всички елементи. Столичани дадоха отпор във втория и третия гейм, но силите на младите момчета на Сашо Попов не стигнаха за нещо повече от роля на спаринг-партньор.

Първият гейм премина изцяло под диктовката на домакините, които оставиха съперника на 13 точки. В следващите две части ЦСКА имаше силни моменти отначало, но не успяваше да удържи темпото и да се противопостави.

За най-полезен играч на мача бе избран плеймейкърът на хебърци Любо Агонцев.

Най-резултатни в срещата бяха Николай Къртев и Брадли Гънтър с по 10 точки (1 ас, 5 блокади). Теодор Тодоров отбеляза 7 точки (2 аса, 3 блокади). За ЦСКА Георги Татаров приключи с 11 точки (2 блокади), а с 10 се отчете Димитър Димитров (1 ас, 1 блокада).

Хебър е лидер в класирането на Суперлигата с актив от 16 точки (5 победи, 1 загуба), докато „червените“ са осми с 0 точки (2 поражения).

В следващия си мач от Суперлигата пазарджишките волейболисти гостуват на Добруджа в Добрич. Преди това предстои домакински мач срещу Берое от третия кръг на турнира за Купа България, който ще се изиграе през седмицата.

Атанас Петров: Беше задължително да бием ЦСКА.

Старши треньорът на Хебър Атанас Петров остана доволен от видяното в първия официален мач на отбора за 2021 година. Наставникът на „тигрите“ сподели впечатленията си от двубоя.

Една задължителна победа за нас. Започнахме срещата много концентрирано и мотивирано. В първата част играхме много стегнато и бяхме безапелационни. Доволен съм. Направихме една добра подготовка в паузата на шампионата и смятам, че сме готови за предстоящите мачове. Имахме трима национали, които близо месец не бяха с отбора, но се надявам в следващите два мача да направим необходимата сработка.  Като цяло ни предстоят трудни мачове и трябва да държим едно високо темпо.

Атанас Петров заяви, че на този етап лидерската позиция на Хебър в класирането не е най-важното нещо.

В момента не гледаме класирането, защото има много неизиграни мачове. По-важното за нас е, че играем все по-добре и се намираме в една добра форма и волейболно, и физически. От здравословното състояние на всички обаче зависи как ще протече втория дял от шампионата.

На въпроса дали срещу Берое за Купата отборът му ще излезе в експериментален състав Атанас Петров отговори, че „всички в Хебър са на ниво да играят финал за националната купа.

Треньорът на ЦСКА: Липсваше ни игрови опит за да се противопоставим.

Александър Попов бе пределно откровен относно причините за загубата от Хебър.

Не можахме да се адаптираме добре, влизайки в тази зала. За разлика от предишни мачове в Пазарджик. Тази година ни се събра малко повече, но нека малкият игрови опит не звучи като извинение или оправдание за нас. Хебър е единият от двата най-добри волейболни отбора в България. Имат качествени състезатели, натиснаха ни почти по всички елементи. Тези две обстоятелства – силният противник и това, че не сме играли от много дълго време не ни позволи в края на геймовете да се доближим малко повече до тях. Това е нашият отбор. Много е млад, даже идната седмица ще се разделим и с Красимир Георгиев, който заминава за чужбина и не можем да го спрем с нищо. Така че ще станем и още по-млади. В тази връзка тази година целта пред нас е независимо с какво разполагаме да гоним някакъв максимум на тези възможности.