Хебър направи нулево равенство с Литекс

Време за четене: 4 минути

Хебър и Литекс завършиха 0:0 в мач от XVI кръг на Втора Професионална лига, игран на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик.

Гостите играха с човек по-малко след 43-та минута, когато Стефан Неделчев бе изгонен за два поредни жълти картона. Въпреки численото си предимство до края на срещата домакините не успяха да стигнат до победен гол.

Хебър започна мача с ловчанлии добре и още в първата минута Йордан Тодоров стреля опасно към вратата на Литекс, но Нисторов улови насочената в долния му ляв ъгъл топка. Десет минути по-късно Октай Хамдиев стреля в аут от добра позиция. В 29-та минута гостите пропиляха отличен шанс да поведат в резултата, след като Радослав Живков пропусна от отлична позиция.

При ответната контра на хебърци малко не остана на Октай Хамдиев да наруши нулевото равенство. В 36-та минута Стефан Неделчев от Литекс стреля опасно, но в аут. Две минути преди антракта той направи груб фаул срещу Ивайло Тодоров в централния кръг на терена и бе изгонен от съдията втори пореден жълт картон. Макар и останали с човек по-малко, ловчанлии пропуснаха да ликуват в 49-та минута. Тогава в рамките на няколко секунди двоен пропуск направиха Добри Бонев и Радослав Живков.

В 55-та минута гредата спаси Литекс след удар на Йордан Тодоров, а при добавката Красимир Илиев стреля силно, но стражът на гостите спаси. Отново Данчо Тодоров бе близо до гола в 60-та минута, но стреля в аут. При следващата атака Живко Хаджиев подаде отлично към Краси Илиев, който от десетина метра изпрати топката извън вратата на противника.

Последната възможност в мача се откри пред Ивайло Лазаров. В 86-та минута той получи хитър пас от Иво Тодоров в пеналта на гостите, но шутът му по диагонала бе избит в корнер от Станислав Нисторов.

Треньорът на Литекс: Хебър играе футбол.

Мача го видях с две лица. Смятам, че през първото полувреме надиграхме Хебър и имахме чисти ситуации. Имаме претенции за две дузпи в наша полза. Червеният картон е безспорен и закономерен. През втората част вече с човек по-малко стана тежко. Хебър не е за подценяване, вижте къде са в класирането. Все пак с голямо себераздаване и отлична тактическа дисциплина успяхме да не допуснем гол, даже имахме и две възможности да вкараме, заяви след нулевото реми на Хебър и Литекс в Пазарджик треньорът на ловчанлии Живко Желев. Ние бяхме наясно с качествата на противника и дойдехме да се надиграваме. Нашите атаки не бяха изградени на случаен принцип. Те са добър отбор с добър треньор и играят футбол. С такива противници можем да се надиграваме и изпитваме удоволствие от играта. Да, не падна гол, но резултатът е закономерен. В последните 6 мача имахме едно домакинство и три гостувания – на Пирин, Славата и Хебър и успяхме да направим три ремита. След Нова година ще изглеждаме още по-добре, защото младите ни момчета ще са натрупали и опит.

Николай Митов: Просто не ни стигна един гол, за да бием.

През първото полувреме се получи мач с добър футбол и открита игра, за което лепта имат и двата отбора. Имахме си ситуациите, но не можахме да вкараме. След почивката и червения картон на играч от Литекс логично те се поприбраха  и затвориха. Имахме греда и още 3-4 положения, но за да биеш трябва да вкараш гол и свършва мача. В случая не ни стигма един гол за да бием. Иска се в определени моменти да се нагърбиш. Когато си един на един и успееш, това отваря пространство, но явно е и до възможности. Но в генерален план погледнато взехме и доста точки, които можеше да пропуснем. Не искам да се оправдавам, но ни липсват хората от първите мачове. Един Краев отиде в Левски и в мача им с Лудогорец е най-добрият на терена. Добре, прежалихме го. Продължавам. Имаме Жак Пехливанов – той бе сред най-постоянните и добри футболисти не само в Хебър, но и в Лигата. Контузи се и го загубихме. Боец с опит като Тодор Гочев се разболя и също го няма вече няколко мача. Цецо Тонев наказан днес. Стават много липсващите и това натежава. Казвам го без да се оправдавам, разбира се. Но всичко това няма как да не ни влие е и лимитира. Трябва да сме реалисти обаче. Тези момчета дават максимума и взеха дотук 25 точки.

Хебър: Александър Любенов (капитан), Томислав Папазов, Ивайло Тодоров, Живко Хаджиев, Мартин Вълчинов (66 – Васил Божинов), Красимир Илиев, Георги Каракашев (30 – Ивайло Лазаров), Тодор Чаворски, Йордан Тодоров, Октай Хамдиев (66 – Александър Димитров), Живко Петков;

Литекс: Станислав Нисторов, Мартин Сандов, Християн Петров, Галин Минков, Пламен Николов (капитан), Иван Иванов, Олег Димитров (90 – Петър Петров), Стефан Неделчев, Иван Митрев (90 – Борис Тютюков), Добромир Бонев, Радослав Живков (87 – Петър Христов);

Жълти картони: Ивайло Тодоров, Живко Хаджиев, Красимир Илиев, Георги Каракашев, Йордан Тодоров, Ивайло Лазаров (Хебър); Стефан Неделчев (Литекс);

Червен картон: Стефан Неделчев (Литекс);

Главен съдия: Станимир Тренчев (София);

Асистенти: Кирил Чакъров (Сандански), Юлиян Тодоров (София);

Четвърти съдия: Благой Манов (Благоевгред);

Делегат: Валентин Лазаров (Перник);