Родопи нанесе първа загуба на Чико-Бунара. Резултатите от кръга

Време за четене: 3 минути

Чико Бунара загуби като гост с 1:0 от Родопи (Козарско).

Домакините доказаха, че са костелив орех и оставиха трите точки у дома. Те изиграха един чудесен мач срещу един от най-силните отбори в групата, дисциплинирани, мотивирани, с желание за победа и заслужено победиха в регионалното дерби.

Мачът беше равностоен през цялото време, като ситуациите за гол пред двете врати бяха много малко. Най-напред Георги Попов от домакините имаше възможност да открие, но в последния момент топката му бе изчистена преди да попадне в мрежата. Гостите от Бяга също имаха своя шанс да открият, но Георги Василев не успя от близо да уцели рамката на вратата.

През втората част картината не се промени и битката се водеше предимно в центъра на терена. В 50-ата минута Андон Мавров нацели гредата след удар от средна дистанция. Така се стигна до 75-ата минута, когато след една изчистна топка от защитата на Чико-Бунара, Атанас Пенелов с бомбен шут от над 35 метра матира вратаря за 1:0. След гола “козлите” се прибраха дълбоко в своята половина, за да бранят крехкия аванс, който имаха.

За пореден мач вратарят Бакларов показа, че е един от най-добрите на своя пост в групата и отчая опитите на гостите да се доберат до гол в неговата врата. Така след толкова години чакане, Родопи победи отбора, над който единствено нямаше успех, след завръщането си в четвъртото ниво на аматьорския футбол.

Целият треньорски щаб и футболистите посветиха победата над Чико-Бунара на финансовия благодетел на “козлите” Васил Тодоров, както и на капитана Христо Григоров.

След загубата на Чико-Бунара „А“ РФГ има нов лидер.

Това е ФК Брацигово, който победи като гост Тракиец (Главиница) с класическото 3:0. На трето място е Балкан (Варвара), който не срещна проблеми при гостуването си на ФК Величково и вкара четири безответни гола. И трите отбора – ФК Брацигово, Чико-Бунара и Балкан, са с по 39 точки.

В другото съседско дерби от кръга, въпреки кадровите си проблеми, Марица (Белово) победи Локомотив (Септември) с 2:0. В Сарая Чепинец (Велинград) стигна само до 1:1 срещу домакините, които са във възход. Пореден мач без победа записа и Левски (Паталеница), завършвайки 1:1 с Тракия в Мирянци. Паталенчани нямат победа от деветия кръг, когато победиха като гост Тракиец с 3:1.

Георги

Фен на Хебър, ЦСКА и може би на Арсенал, на добрата литература, хубавата бира и блуса. Създател на pzsport.info.

11 коментара по “Родопи нанесе първа загуба на Чико-Бунара. Резултатите от кръга

• ноември 23, 2020 в 20:05
    Връзка към коментара
    Харесвам 8
    Не харесвам 6

Беше въпрос на време отборА на СЪДИЙТЕ, Бяга да се срине. Видя се че след като се вдигна шум около съдийте който бутат Бяга те започнаха да свирят по добре, и отборчето Бяга почна да пада. Варвара и Брацигово са по добри от Бяга.

Отговор
  • ноември 23, 2020 в 20:44
    Харесвам 4
    Не харесвам 2

Със своята арогантност и поведение БайДан(приликата с Американския президент е случайна 🤣) реши ,че ще пише история с всички средства и си повярва ,че всичко се върти около него. Примера на Величково е поучителен и има резон,и отборите да решат да не играят срещу тях .Тогава от БайДан -,,Спасителя“ ще стане БайДан- ,,Историка“, все пак ще напише история като ,,НЕПОБЕДИМИТЕ“.Бъдете живи и здрави всички!!

Отговор
  • ноември 23, 2020 в 21:04
    Харесвам 6
    Не харесвам 3

Съгласен съм със колегата по нагоре. Ако не ги бутаха всеки мач, Бяга СЕГА щяха да са на 5 място. Брацигово и Варвара ЩЕ се борят за ПЪРВОТО МЯСТО.

Отговор
  • ноември 24, 2020 в 17:55
    Харесвам 2
    Не харесвам 4

Колега Пръд..,
    Какво ченгеджийско има в това да изразиш несъгласие с нещо,което много казват,че не бива да е така?
    Че Бяга са добър отбор спор няма и точно за това в определени мачове когато играта им не върви и определени съдии ги „подпират“ меко казано е дразнещо!
    Да си жив и Здрав и успех на отбора ти!!!