Хебър изненада Локомотив в Надежда

Време за четене: 2 минути

Хебър се върна по категоричен начин на пътя на успеха!

В изтеглен мач от XIII кръг на Втора Професионална лига „зелените“ шокираха с 3:1 домакините от Локомотив и прекъснаха серия от четири поредни срещи без победа в шампионата на Втора лига. Загубата бе първа за „железничарите“ на домашен терен.

Още в петата минута Тодор Чаворски матира домакините, бележейки за 0:1. В 42-та Наско Милев изравни за Локомотив. Отново Чаворски обаче изведе Хебър напред в резултата в 51-та минута за 1:2. Десет минути след това авторът на двете попадения за Хебър бе изгонен от Валентин Железов за два жълти картона.

В 75-та минута Жак Пехливанов сложи точна на спора, разписвайки се с уникален удар от 35 метра за крайното 3:1 за Хебър.

Спечелените три точки върнаха хебърци на четвърта позиция в класирането на Втора Професионална лига преди изиграване на останалите срещи от XIII кръг. Пазарджиклии имат вече 21 точки в актива си. Локомотив остава втори засега с 25 точки.

Хебър: Александър Любенов (капитан), Живко Хаджиев, Ивайло Тодоров, Цветелин Тонев, Мартин Вълчинов, Жак Пехливанов, Красимир Илиев (90 – Ал. Димитров), Тодор Чаворски, Йордан Тодоров (71 – Ивайло Лазаров), Живко Петков, Октай Хамдиев (63 – Георги Каракашев).

Николай Митов: Свалям шапка на момчетата.

Старши треньорът на Хебър Николай Митов не криеше задоволството си от категоричната победа над Локомотив с 3:1.

Поздравявам футболистите си. Изиграха мача както искахме. Свалям им шапка. Мисля, че още перз първото полувреме, ако имахме още по-точен последен пас, щяхме да решим мача. Казах им в съблекалнята на почивката, че играем много добре и трябва да продължим по същия начин. Винаги, като има лоша серия, трябва да победиш за да ѝ сложиш края. Днес надделяхме над най-добрия отбор в групата и няма как да не съм доволен. Много стойностен отбор са Локомотив (София), ако не се лъжа им е първа загуба у дома тази година., отбеляза Митов.