U17 на Хебър врътна хикс с Пирин 2001 (Благоевград)

Време за четене: 2 минути

В мач от деветия кръг на първенството от „Зона София“, група 2, за юноши младша възраст, родени през 2004-2005 година, Хебър завърши наравно 2:2 в Пазарджик с Пирин 2001 (Благоевград).

През първото полувреме много по-добра игра направиха хебърци и пропуснаха 5-6 стопроцентови възможности за гол. Гостите пък останаха без удар към противниковата врата.
След почивката Пирин стигна до спорен гол, след като техен футболист отбеляза, но останаха сериозни съмнения, че е в положение на засада. Последваха нови пропуски за пазарджиклии и противно на очакванията вместо да изравнят, гостите стигнаха до втори гол, отбелязан след прецизно изпълнен пряк свободен удар. В 62-та минута Акекс Пунев все пак намали за 1:2, а 5 минути по-късно капитанът на Хебър Пламен Стамов изравни. В 68-та минута благоевградчани останаха и с човек по-малко на терена, но за съжаление съдията свири край на мача пет минути по-рано, вместо да даде поне още пет минути, продължение заради многото забавяния през второто полувреме.

След срещата и двете единайсеторки останаха разочаровани от резултата и от съдията, който допусна грешки в ущърб и на двата отбора.

Пропусната победа за нас играхме по-добре от противника, но спрямо развитието на мача, можем да бъдем доволни от това, че проявихме воля и характер, върнахме в мача след като губехме с два гола разлика, заяви Спас Гигов, който е треньор на Хебър.

Така хебърци запазиха четвъртото си място в класирането с актив от 15 точки и голова разлика 22:12. В следващия кръг, който по програма е предвиден за 31 октомври (събота), възпитаниците на Спас Гигов гостуват в столицата на ЦСКА 1948.