Оборище загуби от Ботев и отпадна от турнира за купата

Време за четене: 3 минути

Ботев (Пловдив) се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България.

„Канарчетата“ победиха с 4:0 като гости Оборище (Панагюрище). Два гола на „Орчо войвода“ вкара Салиф Сисе, а през първата част се разписаха Димитър Тонев и Атанас Илиев. „Жълто-черните“ подходиха по възможно най-добрия начин към двубоя и играха с нужното уважение към съперника. Водени от треньорския тандем Петър Пенчев – Георги Онов, „канарчетата“ надиграха тотално своя съперник и заслужено продължават напред.

Срещата започна много силно за Ботев. В началото на срещата опасен шут на Неделев бе отразен от Уго Гумиеро. Малко след това Атанас Илиев стреля с глава, но топката срещна горната греда. В осмата минута Илиев изведе Димитър Тонев зад защитата на домакините и младокът вкара за 0:1.

В 14-ата минута вратарят на Оборище отрази опасен удар от пряк свободен удар на Неделев. В 25-ата минута мощен удар на Атанас Илиев с левия крак беше избит от стража Гумиеро, след което топката се отби в горната греда. Три минути след това Илиев все пак се разписа, след като засече с глава центриране на Неделев.

В 53-ата минута Васил Тачев пропусна най-добрата възможност за гол пред своя отбор.

Ударът му мина над вратата. В 58-ата минута Атанас Илиев пласира удар точно под горната греда, който Гумиеро успя да избие в корнер. В ответната атака гредата помогна на „канарчетата“ след лошо изчистване на Маркиньос, който за малко щеше да си отбележи автогол.

В 70-ата минута гостите стигнаха до трети гол. Резервата Салиф Сисе засече отлично подаване на Тонев и отблизо се разписа. Осем минути по-късно Сисе вкара втория си гол в срещата след подаване на Цикарски.

Наставникът на Оборище: Момчетата дадоха всичко от себе си, но се видя разликата между efbet Лига и Трета лига.

Отборът на Панагюрище е съставен от футболисти, които са играли в професионалния футбол. На моменти затруднихме Ботев и съжалявам, че не успяхме да вкараме гол при 2:0, с който да се върнем в мача. Последният пас ни се губеше и имахме претенции за дузпа, но при 4:0 няма какво да кажем, коментира единият от наставниците на Оборище Георги Иванов. Този мач беше бонус за нашите момчета. Отборът на Ботев (Пловдив) беше фаворит и няма база за сравнение. Момчетата дадоха всичко от себе си, но се видя разликата между efbet Лига и Трета лига. Нашият отбор не води нормална физическа подготовка. Нямаше как да се противопоставим на отбора на Ботев. Няма как да се надиграваме с тях. Целта беше да играем по-прибрано, ако може да вкараме гол и да ги излъжем по някакъв начин. Видя се, че те са по-качествени, каза още Иванов.

Оборище: Гумиеро, Ст. Георгиев, Мицански, Аврамов, Дос Сантос, Великов, Ловков, Маркс Лима, М. Георгиев, Тачев, Васев;

Ботев: Янко Георгиев, Мите Цикарски, Филип Филипов, Джонатан Перейра, Станислав Работов, Маркиньос Педросо (73 – Атанас Чернев), Димитър Пройчев (80 – Фабио Бурбано), Мишел Еспиноса, Димитър Тонев (80 – Стефан Попов), Тодор Неделев (56 – Салиф Сисе), Атанас Илиев (73 – Иван Василев).

Снимки: Официален сайт на Ботев