U17 на Хебър се развихри в „Зона София“

Време за четене: < 1 минута

В мач от седми кръг на първенството от „Зона София“, група 2, за юноши младша възраст, родени през 2004-2005 година, Хебър победи като домакин аутсайдерите в класирането Малеш (Микрево) със 7:2.

Хебърци обаче подходиха сериозно към своя противник и показаха, че са с класа над микревци.
Срещата започна равностойно, като гостите предимно се бранеха, но издържага до 22-рата минута, когато Филип Парутев откри резултата. От тук нататък пазарджиклии диктуваха темпото и до края на полуврвмето вкараха още три гола чрез Димитър Царски, Алекс Пунев и отново Филип Парутев. Вторат част отново беше изцяло за „зелените“, вкарвайки още три гола дело на Алекс Пунев, Мартин Чаушов и Филип Парутев, който оформи своя хеттрик за 7:0. В последните десет минути гостите вкараха два гола единият, от които от дузпа.

Така хебърци изкочиха на четвърто място в класирането с актив от 13 точки и голова разлика 20:10. В следващия кръг, който по програма е предвиден за 17 октомври (събота), възпитаниците на Спас Гигов гостуват в столицата на Витоша 13.