Чико-Бунара взе дербито с Балкан

Време за четене: 2 минути

Отборът на Чико-Бунара оглави еднолично класирането в Пазарджишката “А” РФГ, след като се наложи с 2:0 над Балкан (Варвара) в дербито на деветия кръг.

Загубата бе първа за гостите от началото на първенството, докато Чико-Бунара остана единствен в групата с пълен точков актив. Мачът между безгрешните до момента съперници провокира сериозен зрителски интерес на стадион “Георги Михайлов – Бунара”, където се стекоха над 400 фенове на футбола от цялата област.

Домакините дръпнаха с 1:0 още в седмата минута, когато головата им машина Явор Въндев се разписа от дузпа.

Отсъждането на 11-метровия удар предизвика негодувание в щаба на гостите. Най-красивият момент от мача дойде в 21-та минута. Тогава Георги Мечечиев проби по десния фланг и центрира в пеналта на гостите, където с удар от движение Въндев изпрати топката в далечния ъгъл на варварската врата за 2:0.

До почивката Балкан имаше своите ситуации за попадение, но малшансът попречи на Темелко Зайков и брат му Димитър да вкарат.

Втората част започна с три добри възможности за Чико, дело на Мартин Ангелов и Костадин Павлов – Айдъла.

На свой ред Балкан веднага отговори с две положения, като при второто удар на Зайков срещна гредата на домакинската врата. Въпреки немалкото ситуации и пред двете врати обаче до нов гол не се стигна и Чико взе успеха с 2:0.

След края на мача от щаба на гостите изразиха недоволство от свирката на рефера Станислав Апостолов.

Претенциите на варварци са за лош дисциплинарен контрол на съдията, толериране на домакините и относно отсъдената дузпа в полза на Чико-Бунара. От Балкан ще обявят днес дали ще подават контестация срещу работата на Станислав Апостолов. На свой ред от щаба на домакините обявиха, че имат претенции за отменен гол, а дузпата била категорична.