Резултати от мачовете през уикенда

Време за четене: 3 минути

В изминалия седми кръг на “А” РФГ Марица (Белово) победи като гост отбора на ФК Сарая с 4:1.

Мачът започна с битка главно в средата на терена, като в петата минута нападател на Сарая се озова очи в очи с вратаря на гостите, но ударът му срещна напречната греда. На свой ред гостите създадоха няколко атаки. Така в 23-та минута Стилян Василев изведе Марица напред за 0:1. Футболистите на Марица пропуснаха още няколко възможности да решат мача през първата част.

Втората част започна отново с доминация за гостите и щатният реализатор Антонио Цветански покачи резултата на 0:2. Десет минути по-късно отново Стилян Василев направи резултата класически. В 80-та минута младокът Венцислав Ганев сложи точка на спора за 0:4. Три минути преди последния съдийски сигнал на главния съдия Костадин Кобаков домакините вкараха почетно попадение.

Чико-Бунара показа реакция след безличния мач миналата седмица и победи категорично Спартак (Калугерово) с 9:1.

От първата минута домакините натиснаха съперника и до 30-та минута решиха мача с четири безответни гола. Въпреки , че загубиха футболистите на Спартак създадоха няколко опасни атаки и ветеранът Георги Спасов реализира от дузпа почетно попадение.

Във Велинград Балкан (Варвара) взе победа с 3:2 над Чепинец и заедно с Чико-Бунара остава с пълен актив от точки. На трето място в класирането е ФК Брацигово, който победи като гост Левски (Паталеница) с 4:2.

“Б” РФГ – Север

Първи три точки за сезона спечели Шипка (Драгор) след победа с 0:2 при гостуването на Миньор (Елшица). Головете отбелязаха Антон Янев, и Тодор Милушев.

Карабунар – Спартак (Щърково) – 1:3

Юнак (Ивайло) – ФК Лесичево – 3:4

27.09 (неделя):

Миньор (Елшица) – Шипка (Драгор) – 0:2

Ботев (Черногорово) – Звезда (Семчиново) – 0:3

“Б” РФГ – Юг

Класическа победа срещу ФК Батак и първи три точки в актива на Бенковски 2006 (Црънча). С добра игра се отчете целият отбор, а в противниковата врата се разписаха Стоил Чалъков и Александър Пенчев на два пъти.

Ботев (Симеоновец) и Кале 09 (Нова махала) завършиха наравно.

Мачът започна много добре за гостите от Ботев след като Кирил Ангелов отбеляза от дузпа за 1:0. След куп пропуски от футболистите на Ботев, в края на полувремето Иван Дамянов получи червен картон и Кале изравни от дузпа.

През второто полувреме в 60-та минута Кирил Ангелов получи червен картон и гостите останаха с играчи на терена. Въпреки численото неравенство те не се отказваха да края и заслужено стигнаха до равенството 2:2 след гол на Илиан Йорданов в последната минута на мача.

10’ 0:1 Кирил Ангелов (дузпа);

44’ 0:1 картон Иван Дамянов;

45’ 1:1 (дузпа);

49’ 2:1 60’ 2:1 картон Кирил Ангелов;

90’ 2:2 Илиан Йорданов.