Оборище с първа загуба

Време за четене: < 1 минута

ФК Кюстендил победи с 2:0 у дома Оборище (Панагюрище) в мач от четвъртия кръг на Югозападната Трета лите и спря позитивния ход на “войводите” от началото на сезона.

С третия си успех от четири срещи кюстендилци държат засега и лидерската позиция в групата.

На стадион “Осогово” домакините имаха преимущество в играта и логично се поздравиха с успеха след попадения на Марио Евтимов в 23-та минута и на бившия нападател на Хебър Александър Александров – Аци в 41-та. Последният се разписа с глава след хубави центриране от фланга.

След почивката оборотите паднаха с оглед на топлото време и двата тима не вкараха повече попадения. Панагюрци доиграха срещата в намален състав, след като в 84-та минута техен състезател бе изгонен.

Трите точки от мача ръководството на ФК Кюстендил посвети на рождения ден на отбора, който през този месец празнува своята 10-годишнина.

Оборище заема 8-та позиция в класирането на Трета лигаслед изиграване на мачовете от отминалия четвърти кръг.