Хебър падна с 1:6 в Горна Оряховица

Време за четене: 2 минути

Хебър загуби тежко в 6:1 гостуването си на Локомотив в Горна Оряховица.

Домакините дръпнаха с 1:0 още в третата минута, когато Айкут Рамадан наказа небрежност в защитата на “зелените”. Нова фатална грешка отбраната на хебърци допусна в 35-тата минута, която бе моментално наказана от Жак Пехливанов за 2:0. Дълбоко в продължението на първата част се стигна до дузпа в полза на Локомотив, реализирана хладнокръвно от Айкут Рамадан – 3:0 още до почивката.

През второто треньорът на Хебър Николай Митов прибегна до нещо рядко срещано, в стремежа си да извади своите от летаргията. Той направи тройна смяна, като Георги Андонов, Даниел Пехливанов и Йордан Апостолов отстъпиха местата си на Тодор Чаворски, Веселин Марчев и Андриан Краев. Въпреки рокадата в 58-ата минута Хебър допусна ново попадение в мрежата си. При едно центриране от корнер резервата Деян Христов бе оставен непокрит и вкара с глава за 4:0. Хебърци стигнаха до почетно попадение в 61-та минута. Тогава Георги Стоичков проби от дясно и подаде в пеналта към Андриан Краев, който с отмерен шут намери целта – 4:1. В последните 11 минути на мача „железничарите” стигнаха до нови два гола. В 80-та минута отново след центриране от корнер включилият се в предни позиции капитан на домакините Иво Харизанов реализира попадение с глава. Крайното 6:1 за Локомотив бе фиксирано в първата минута от продължението, когато Жак Пехливанов излезе на чиста позиция и мушна топката в мрежата на Александър Любенов.

Хебър: 95. Александър Любенов, 4. Асен Георгиев, 7. Георги Андонов (46 – Тодор Чаворски), 11. Даниел Пехливанов (46 – 10. Веселин Марчев), 22. Георги Стоичков, 24. Цветелин Тонев, 27. Слави Косов, 30. Божидар Васев, 29. Янко Ангелов, 77. Октай Хамдиев, 88. Йордан Апостолов (46 – 8. Андриан Краев).

Николай Митов: Загубата е срамна.

Какво да говоря след 6:1. Това е срамна загуба и преди всичко искам да се извиня на феновете ни. Те не заслужават това, което се случи днес. Не мога да оправдая футболистите с този ранен гол. Какво като е паднал още в началото? Трябваше да продължат и да играят за честта на клуба. Много лесно ни вкараха головете. Те (б. р. домакините) не са си мечтали всеки удар да им е в мрежата. Липсата на концентрация е едно на ръка, но явно има и друго. Ако можех на почивката щях да направя не три, а 8-9 смени. Ще има коренни промени. Реакцията ще дойде още утре.