Оборище победи Атлетик в последната си контрола

Време за четене: < 1 минута

Оборище завърши с победа серията си от контроли в зимната подготовка и очаква с оптимизъм началото на пролетния полусезон, което ще бъде в събота с домакински мач срещу Беласица (Петрич).

В последната си проверка преди първия за годината официален мач панагюрци се наложиха с 3:1 при гостуването си на Атлетик (Куклен). Точни за гостите бяха Стенислав Георгиев и Георги Георгиев през първото полувреме и Георги Нетов от дузпа през второто. За домакините почетен гол в края на първата част заби Андрей Атанасов.

В изиграните общо шесет проверки Оборище записа три победи: 2:0 над Марица (Пловдив), 3:1 над Ботев (Ихтиман) и Атлетик (Куклен), две равенствоа: 2:2 с юношите на Ботев (Пловдив) и 1:1 с тези на Славия, и една загуба с 1:3 срещу Сливнишки герой. Мачът с юношите на ЦСКА беше отменен.

Оборище картотекира в ЗС на БФС и петте си зимни попълнения – вратарят Стефано Кунчев (Атлантас – Литва), нападателят Георги Георгиев (Созопол), халфовете Атанас Велев (Хебър) и Николай Маринов (Сливнишки герой) и централният защитник Любомир Деспотов от Сливнишки герой.