Бронзов Хебър на „Пирин къп” при децата набор 2006

Време за четене: < 1 минута

Отборът на Хебър набор 2006 взе бронзовите медали на турнира „Пирин къп”, който се проведе от 12 до 16 февруари в Сандански.

В тази възраст участваха най-добрите отбори от деца, родени до 2006 година от страната и водещите отбори на Северна Македония и Сърбия. Възпитаниците на Хебър със старши треньор Йордан Чолов, и помощник-треньор Християн Христов излязоха от група с ЦСКА, Димитровград и силния отбор на Вардар (Скопие), преодолявайки групата с една победа над Димитровград (2:0), нулево равенство срещу „армейците” и загуба от македонците (0:1), с което се класираха на второ място в групата.

В 1/4-финалите „зелените” се противопоставиха на Национал (София), завършвайки 1:1 в редовното време, а след дузпи 4:1 се класираха за полуфиналите. На тях пазарджиклии се изправиха срещу отбора на ЦСКАКато момчетата на Йордан Чолов и Християн Христов не отстъпиха до самия край на своя съперник с игра и воля за победа, но загубиха в последните шест минути. В спора за трето и четвърто място хебърци победиха един от фаворитите – Вардар (Скопие), като ги надиграха с 1:0. Така Хебър набор 2006 се превърна в приятната изненада, класирайки се на трето място.