Чико-Бунара победи Локомотив в последната си контрола. Резултати от контролите

Време за четене: 2 минути

Чико-Бунара победи Локомотив (Септември) с 4:0 в последната контролна среща преди започването на пролетния полусезон.

Домакините от Локомотив изиграха равностойни 70 минути, но след това гостите показаха, че са по-добре подговения физически отбор. Футболистите на Локомотив също имаха добри възможности за голове. В една от ситуациите страничната греда спаси Чико. Първенството в „А“ ОГ се подновява в неделя с мачовете от XVI кръг.

Оборище (Панагюрище) победи с 3:1 Атлетик (Куклен).

Голмайстори за Оборище бяха Стенислав Георгиев и Георги Георгиев през първото полувреме и Георги Нетов от дузпа през второто. Почетния гол за гостите падна в края на първата част.

Шипка (Драгор) победи Тракия (Пазарджик) с 4:2 като гост.

Головете отбелязаха Радоцвет Иванов и Димитриос Ксенодохидис – 3. Следващата седмица Шипка ще играе с Юнак (Ивайло) в Драгор, а на 1 март ще посрещне ФК Карабунар от 15:00 часа също в Драгор.

Първа загуба в предсезонната подготовка записа отборът на Родопи 1921 (Козарско).

“Козлите” загубиха домакинството си от Спартак (Болярци) с 2:3. Спартак беше по-добрият и по-организиран отбор и заслужено победи. Головете за отбора от Козарско бяха дело на Андон Мавров и Томи Сидов. Така подготовката все пак завърши с положителен баланс – две победи и една загуба. Следващата седмица се дава старт на втората половина от сезона, като Родопи ще бъде домакин на Тракия (Пазарджик) в първия кръг. Мачът ще бъде на 22 февруари, събота, от 14 часа в село Козарско.

Стартов състав на Родопи: Бакларов, Георгиев, Веселинов, Райнов, Топалов, Атанасов, Райчев, Щерев, Сидов, Трендафилов, Мавров (капитан).

Третодивизионният Гигант (Съединение) победи със 7:0 гостуващия ФК Брацигово в последната контролна среща за двата отбора от зимната им подготовка.

Мачът се игра на стадиона в Съединение, а домакините имаха инициативата в играта през всичките 90 минути. Още до почивката момчетата на Гигант поведоха с 5:0, а след почивката бе оформен крайният резултат в мача. Хеттрик вкара Тодор Тодоров, а Мирослав Радев се отчете с две попадения. Стефан Рабаджийски и Запрян Запрянов вкараха по един гол.