Седем отбора си оспорваха призовете на турнира „Шампион 2020”

Време за четене: 2 минути

С участието на седем отбора от страната в Пазарджик се състоя XII поред турнир по плуване ”Шампион 2020”.

Проявата бе организирана от едноименния спортен клуб, с подкрепата на Община Пазарджик.

Общинският плувен комплекс ”Христо Чочев” прие за състезанието около 200 деца. Участие взеха клубовете „Белмекен” и „Чепинец” от Велинград,  „Триатлет” от гр. Баня, Пловдивско, ”Елит спорт” от Варна, ”Мустанг” от Пазарджик, ”Каменград”от Панагюрище и домакините от „Шампион”.

Участниците бяха на възраст от 6 до 16 години.

Най-малките се състезаваха на 25 м. свободен стил и 25 м. гръб, а останалите в дисциплините по 50 м. от всички стилове, 100 м. св. стил и 100 м. съчетано. Децата си разпределиха общо 102 комплекта медали и много предметни награди.

В края на състезанието се проведе и атрактивната щафета 8 по 50 метра свободен стил с 4 момичета и 4 момчета, където домакините спечелиха убедително, следвани от „Чепинец” и „Каменград”. Най-много медали спечелиха домакините от „Шампион” – 35 златни, 28 сребърни, 26 бронзови. След тях следват: ПК ”Чепинец”, ПК ”Каменград”, ПК ”Белмекен”, ПК ”Елит спорт”, „Триатлет”, „Мустанг”.