Хебър се класира на полуфиналите за Купата

Време за четене: 3 минути

Хебър се класира за полуфиналите на Купа България 2020, след убедителна победа над Левски (София) с 0-3 (22-25; 18-25; 19-25) гейма! 💪

Нашите момчета се представиха отлично, а най-резултатен от тях беше Брадли Гантър с 20 точки. Благодарим за мощната подкрепа от агитката в залата! 🐯 Продължаваме да защитаваме Купата утре, от 16:00 часа, срещу Монтана Волей! 🏆 Смело напред! #hebarvolley

Нашите успяха да преодолеят Левски с агресивен сервис и по-добра организация на играта. “Сините” пък имаха колебания в посрещане, което им донесе много главоболия в мача, както и трудности при организацията в атака. Основна заслуга за успеха на Хебър имаше канадският диагонал Брадли Гънтър, който бе в основата на натрупването на аванс в първите два гейма след негов начален удар и бе много стабилен в атака. Най-резултатен за Левски бе Гордан Люцканов, който направи 11 точки.

Още от началото „тигрите“ стартираха стабилно, засилиха началния си удар и сериозно затрудниха посрещането на „сините“, като поведоха с 9:2.

Разликата се увеличи до 14:6, след което настъпи успокоение в редиците на Хебър. Левскарите използваха това и се активизираха, като постепенно започнаха да намаляват своя пасив. Стигна се до критичен момент, в който в решителната част разликата стана само две точки в полза на Хебър 23:21. В крайна сметка по-класната селекция на Хебър не допусна изненади и наложи волята си като спечели гейма и поведе с 1:0.

Във втората част треньорът на Левски заложи на опитния Ананиев, който замени младия Самуил Вълчинов в посрещане.

Сините стартираха отлично и играта вървеше равностойно до 11:11. В този момент сервисът на Брадли Гънтър се оказа решаващ, като след неговите изпълнения съотборниците му дръпнаха с три точки 14:11. Това бе преломен момент и левскарите не успяха да излязат от него. До края на гейма Хебър доминираше и спечели частта като поведе с 2:0.

Волейболистите на Левски продължиха да се опитват да дават отпор на съперника и в третата част.

„Сините“ дори поведоха с 8:5, но не успяха да запазят предимството си. След три поредни грешки на съперника „тигрите“ изравниха и започнаха на свой ред да диктуват играта, като поведоха с 15:11. Левски се надигна в последен опит да се завърне, като успя да изравни резултата при 19:19. В този момент обаче слабости в посрещане спряха устрема на левскарите, а пазарджиклии отбелязаха четири поредни точки. Разликата бе непреодолима и Хебър спечели мача с чиста победа.

Андрей Жеков: Поздравления за победителите.

Поздравления за победителите. Играха по-добре, но и допуснаха грешки, които ни позволиха да наваксваме изоставането в геймовете. Сега ще насочим изцяло вниманието си върху мачовете от първенството. Подготовката ни през последните двайсетина дни бе насочена именно към втория дял, с по-голям акцент върху физическата подготовка. Надявам се, това да ни се отплати по-натам. Моето желание е да играем добре във всеки мач, нямаме поставени цели да бъдем непременно в тройката. Ако отборът запише отстъпление в представянето си обаче, аз самият няма да бъда доволен.