11 гола на мача в Калугерово, Чепинец зимува трети

Време за четене: < 1 минута

Отборът на Чепинец постигна десетата си победа в първенството на „А“ ОГ.

В последната си официална среща за календарната 2019 година, велинградчани спечелиха с изразителното 3:8 гостуването си на Спартак (Калугерово).

Заради кадрови проблеми домакините се явиха за мача с десет души. Още до почивката Чепинец поведе на „Спартак Арена“ с 0:5. В третата минута вратата на съперника разпечата Ивайло Горанов, а в 11-та Николай Байраков направи 0:2. Димитър Тошкин пък даде класически аванс на велинградчани в 14-та. Шест минути по-късно Ивайло Горанов се разписа за 0:4. Петото попадение бе дело на Илиян Генов в 43-та.

След почивката паднаха нови шест гола в двете врати. В 63-та минута Илия Иванов бе точен за 0:6. В 68-та Петьо Петев върна едно попадение за Спартак след точно изпълнен наказателен удар. Минута по-късно съотборникът му Бисер Дойчинов намали изоставането на калугеровци до 2:6. В 78-та Ивайло Горанов оформи своя хеттрик с гол за 2:7. В 81-та Николай Байраков добави още едно попадение на сметката на Чепинец за 2:8. Крайното 3:8 фиксира Иво Бухчев в 85-та минута на двубоя. Авторитетно представяне в срещата записа съдийската тройка, предвождана от младия арбитър Стоил Малинов. Юристът, който през ноември бе избран за „Студент №1“ на УНСС, не вдигна нито един наказателен картон.