Хебър с изненадваща загуба в Разлог

Време за четене: 2 минути

Втора загуба в шампионата на Суперлигата записа волейболният Хебър, който отстъпи с 1:3 при гостуването си на Пирин (Разлог).

Домакините взеха успеха след 25:23, 25:23, 16:25 и 25:23 в мач от десетия кръг, игран в местната спортна зала „Септември“. Така състезателите на Атанас Петров не успяха да наваксат изоставането от три точки спрямо временния водач Нефтохимик (Бургас) и засега остават втори с 22 точки (8 успеха, 2 загуби).

В първата част домакините тръгнаха силно, след което играта се изравни.

След 12-та точка играчите на Пирин се мобилизираха и оформиха преднина, голяма част от която „тигрите“ успяха стопят. В крайна сметка обаче волейболистите на Мирослав Живков поведоха в резултата.

Във втория гейм пазарджиклии показаха добра игра, но домакините изравниха и отново излязоха напред.

Впоследствие ролите са разменяха няколко пъти, пиринчани обаче наложиха волята си и увеличиха аванса си.

Третата част протече под диктовката на „тигрите“ и те без проблем взеха гейма.

В четвъртата част Пирин отново пое иницитивата и се поздрави с успеха след почти двучасова битка.

За Хебър над всички бе Спас Байрев с 24 точки (4 аса, 2 блокади), а Александар Ляфтов приключи срещата със 17 точки (2 аса, 1 блокада). Топреализатор за домакините стана Йордан Желязков с 21 точки (2 аса, 2 блокади), 13 точки добави Костадин Гаджанов (4 блокади).

В събота от 18:30 часа Хебър приема Славия в последния си официален мач за годината.