Оборище победи Чепинец в контрола

Време за четене: 1 минута

Оборище (Панагюрище) победи Чепинец (Велинград) с 3:1 в контрола.

Играчите на наставника Атанас Стоилов възобновиха заниманията си на 13 юли със спаринг срещу класния третодивизионен тим. Панагюрци, водени от Танчо Калпаков, карат 10-дневен лагер във Велинград.

Вторите от миналото първенство в Югозападната Трета лига поведоха с 0:2 през първата част. В 5-та минута доскорошния играч на Марица (Пловдив) Костадин Дяков даде аванс на Оборище. В 28-та елитният рефер Димитър Буров отсъди наказателен удар за панагюрци, който рожденикът Георги Стефанов превърна в гол за 0:2.

След почивката двата отбори си размениха по едно попадение. В 70-та минута Георги Нетов направи преднината на Оборище класическа. Десет по-късно Люцкан Люцканов върна един гол за Чепинец, фиксирайки крайния резултат 1:3. В продължението на втората част панагюрци изпуснаха отсъдената втора дузпа в проверката.

Във вторник, 16 юли, Оборище ще премери сили с Ботев (Ихтиман) на стадиона във Велинград. На 21 юли Чепинец пък ще изиграе следващия си спаринг. Контрола №2 за велинградчани ще бъде срещу селекцията на Балкан (Варвара).